کد مطلب: 181687
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۳
نماینده مردم اراک در مجلس گفت: میزان گوگرد مازوتی که در نیروگاه شازند اراک از آن استفاده می شود بعضا بیش از دو و نیم درصد است و آلایندگی زیادی ایجاد می کند.
 
به گزارش ایران خبر، - اخبار سیاسی -

محمدحسن آصفری نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به مضرات استفاده از سوخت مازوت در نیروگاه شازند و تاثیر آن بر آلودگی هوا و سلامت شهروندان، گفت: ما نسبت به این موضوع تاکید نداریم که چه نوع سوختی در نیروگاه ها استفاده شود اما تاکید ما بر این است که باید از سوختی در نیروگاه ها استفاده شود که آلودگی بسیار کمی داشته و تصفیه شده باشد. فرقی نمی کند که این سوخت مازوت، گاز و یا گاز نفت کوره باشد.

استفاده از "سوخت‌های مایع سنگین" و افزایش آلودگی هوای کلان‌شهرها

وی افزود: متاسفانه مازوتی که امروز در نیروگاه اراک استفاده می شود  میزان دی اکسید گوگرد آن در برخی از اوقات از  دو و نیم درصد بیشتر است و آلودگی زیادی ایجاد می کند.


نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر قرار به استفاده از مازوت در نیروگاه‌ها است، باید آن را تصفیه کرده و میزان گوگرد آن را به حد استاندارد رساند. این موضوع بسیار جدی بوده و سلامت شهروندان را تحت تاثیر قرار می‌دهد لذا باید با جدیت دنبال شود.

منبع : تسنیم