کد مطلب: 181614
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۱
بهادری جهرمی سخنگوی دولت گفت که تعطیلی سراسری برای بارش برف و باران و کاهش دمای هوا نخواهیم داشت.
 
به گزارش ایران خبر، - اخبار سیاسی -

علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در گفتگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است به دلیل بارش برف و باران در بسیاری از استان‌های کشور و کاهش شدید دمای هوا تعطیلی سراسری به وجود آید؟ اظهار داشت: به منظور مدیریت مصرف انرژی در ساعات کاری ممکن است تغییراتی به وجود بیاید از جمله اینکه ساعات کاری کاهش یابد.

هشدار وزیر نفت به پرمصرف‌های گاز

وی ادامه داد: تصمیم در این زمینه در هر استان برعهده کارگروهی است که مدیریت آن با استاندار است، اما تعطیلی سراسری در دستور کار نیست.

 سخنگوی دولت هم‌چنین در حاشیه جلسه دولت و در جمع خبرنگاران، خاطر نشان کرد: هیئت وزیران امروز با اضافه شدن وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی و علوم، تحقیقات ‌و فناوری به کارگروه اقتصاد دیجیتال موافقت کرد. هیئت دولت پیش از این کارگروهی را به‌منظور حمایت موثر از اقتصاد دیجیتال به تصویب رسانده و اختیارات وزیران به این کارگروه در جهت تقویت و توسعه سپرده شده بود. این دو وزیر به اعضای کارگروه هم اضافه شدند و دبیرخانه این کارگروه هم در اختیار وزارت ارتباطات است.

بهادری‌جهرمی هم‌چنین عنوان کرد: به پیشنهاد وزارت امورخارجه، لایحه معاهده سازمان ملل درخصوص استفاده از ارتباطات الکترونیکی در قراردادهای بین‌المللی، موافقت شد تا تقدیم مجلس شود و تجار و فعالان اقتصادی بتوانند از ارتباطات الکترونیکی در تعامل با طرف‌های خارجی استفاده کنند و ایران هم به عضویت این معاهده در بیاید.

وی در پایان گفت: درخصوص نحوه تشکیل جلسات و چگونگی اتخاذ تصمیمات هیئت داوری هم بنا به پیشنهاد وزارت دادگستری و تأیید معاونت حقوقی اصلاحاتی در آیین‌نامه انجام گرفت؛ امروز نیز اساسنامه سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ماکو به‌منظور رفع ایراد شورای نگهبان در هیئت دولت بررسی و اصلاح شد.

منبع : تسنیم