کد مطلب: 181367
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۵
سرپرست اداره کل پیشگیری و بهداشت روانی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: ایثارگران و جانبازانی که دارای بیماری پرخطر و زمینه‌ای هستند، برای تزریق دوز یادآور واکسن کرونا اقدام کنند.
 

به گزارش ایران خبر، جلال سیانی، سرپرست اداره کل پیشگیری و بهداشت روانی بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به تغییرات ویروس کرونا، گفت: جهش ویروس‌ها یک روال طبیعی است که در اثر انتقال بیماری از فردی به فرد دیگر اتفاق می‌افتد و زیر سویه‌های جدید امیکرون که در اغلب نقاط دنیا غالب شده است در آمریکای شمالی، آمریکای جنوبی، اروپا و شرق آسیا از قله عبور کرده است.

وی افزود: موج جدید امیکرون وارد ایران شده است و پیش‌بینی می‌شود که بیشترین موارد ابتلاء به زیر سویه‌های جدید امیکرون در بهمن ماه اتفاق می‌افتد و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، فاصله‌گذاری اجتماعی، تزریق دوز یادآور واکسن کرونا، استفاده از ماسک و همچنین عدم حضور در تجمعات شلوغ به ایثارگران عزیز توصیه می‌شود.

سرپرست اداره کل پیشگیری و بهداشت روانی بنیاد شهید و امور ایثارگران با تأکید بر ضرورت تزریق دوز یادآور واکسن کرونا گفت: ایثارگران و جانبازانی که دارای بیماری پرخطر و زمینه‌ای از جمله دیابت، بیماری‌های قلبی، بیماری‌های نقص سیستم ایمنی بدن، سرطان و بیماری‌های مزمن هستند و شیمی‌درمانی می‌کنند یا از داروهای تضعیف‌کننده سیستم ایمنی بدن استفاده می‌کنند ضروری است که هر چه سریع‌تر برای تزریق دوز یادآور واکسن کرونا اقدام کنند.

دبیر کمیته کرونای بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: همانگونه که در اطلاعیه‌های قبلی ستاد کرونای بنیاد شهید و امور ایثارگران تأکید شده است همکاران بنیاد در زمان حضور در منازل ایثارگران گرامی برای طرح تکریم، پایش سلامت و یا عیادت از ایثارگران در منزل یا مراکز درمانی و شرکت در کمیسیون‌های پزشکی باید نسبت به رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و استفاده از ماسک اقدام کنند.

جلال سیانی در پایان تأکید کرد: مسئولان ذیربط در بنیاد شهید و امور ایثارگران با توجه به شیوع مجدد کرونا نسبت به تهیه ماسک و مواد شوینده و اقلام و تجهیزات مورد نیاز اقدام کرده و آمادگی لازم برای مقابله با شیوع این بیماری را داشته باشند ضمن اینکه جلسات و برنامه‌های اداری نیز در این مدت باید با توجه به شیوه‌نامه‌های اعلامی و در نظر گرفتن آن‌ها اجرا شوند.

منبع : خبرگزاری مهر