کد مطلب: 181269
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۴
سخنگوی دولت خبر داد که در جلسه امروز هیات دولت و با تصویب اعضای آن، آقای محراب به عنوان استاندار جدید خوزستان معرفی شد.
 
- اخبار سیاسی -

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت خبر داد: بنابر پیشنهاد وزیر کشور، ضمن تقدیر و تشکر از زحمات دکتر خلیلیان استاندار سابق خوزستان، آقای محراب به عنوان استاندار جدید خوزستان انتخاب شد.

استاندار کرمانشاه تغییر کرد

وی درباره سوابق استاندار جدید خوزستان گفت: آقای محراب چهره‌ای ملی است که پیش از این در دولت، همکاری‌هایی را با مجموعه‌های مختلف دولت داشت. مسئول قرارگاه تنظیم بازار دولت در سال جاری بود. بعد از اجرای طرح مردمی‌سازی یارانه‌ها، مدیریت این کار تحت نظر معاونت اول ریاست‌جمهوری در دبیرخانه برعهده ایشان بود.

بهادری جهرمی اضافه کرد: ایشان همچنین همکاری تنگاتنگی با مدیران اجرایی دولت در بخش‌های مختلف و همچنین استانداران دارند. پیش از این هم مسئولیت‌های متعددی در سطح‌های ملی و استانی به خصوص استان خوزستان داشتند. لذا هم واجد صلاحیت‌ها و سوابق مدیریتی ملی و هم واجد سوابق استانی بودند. عملکرد موفقی هم در هر دو سطح داشتند.

سخنگوی دولت ابراز امیدواری کرد که با حضور ایشان به عنوان مدیر جهادی شاهد تحولاتی سریع و بیش از گذشته در استان خوزستان باشیم و برای پیشبرد امور از چهره‌های ملی استان و مردم استفاده شود.

اصلاح اساسنامه صندوق ملی مسکن

بهادری جهرمی همچنین خبر داد که دولت با اصلاح اساسنامه صندوق ملی مسکن موافقت کرد تا ایراداتی که از سوی شورای نگهبان اعلام شده بود، مرتغع شود.

وی ادامه داد: امیدواریم که هرچه سریعتر بتوانیم نهضت ملی مسکن را در دولت با اصلاح این اساسنامه پیش‌ ببریم.

سخنگوی دولت همچنین اعلام کرد که دولت با افزایش سرمایه بانک مرکزی از محل اندوخته این بانک موافقت کرد تا بتواند کمک‌کار این بانک در پیشبرد امور جاری کشور باشد.

تاکید رئیس‌جمهور بر خدمت به مردم

بهادری جهرمی همچنین گفت: روز گذشته و در آستانه 9 دی شاهد تشییع پرشکوه پیکرهای مطهر شهدای گمنام باحضور گسترده مردم در نقاط مختلف کشور از جمله تهران بودیم. حضور مردم نشانگر آن است که مردم فهیم، بصیر، صبور و مقاوم ایران اسلامی همیشه در صحنه حاضر هستند.

وی ادامه داد: مردم هنگامی که احساس می‌کنند نیاز به حضورشان بیشتر است، پرشکوه‌تر و پرشورتر وارد می‌شوند. آن‌ها مسئولیت امانتداری از انقلاب را برعهده دارند.

سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: رئیس‌جمهور در جلسه امروز هیات دولت با اشاره به حضور گسترده مردم تاکید کردند که مسئولیت مقامات و مسئولان را مضاعف می‌کند. تکلیف به خدمت‌رسانی و گره‌گشایی از مشکلات مردم بیش از پیش می‌شود.

منبع : تسنیم