کد مطلب: 181104
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۷
معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس اطلاعات تهران بزرگ از دستگیری اغتشاشگران پاساژ علاالدین و شرق تهران و همچنین کشف ۴۶ قبضه سلاح سرد خبر داد.
 

به گزارش ایران خبر، سرهنگ نادر مرادی معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس اطلاعات تهران بزرگ در بسته خبری امروز که مربوط به دستگیری اغتشاشگران تهران و کشف سلاح‌های سرد می‌شود، گفت: در پی فراخوان‌هایی که گروه‌های معاند برای روزهای آتی اعلام کرده بودند، مأموران معاونت نظارت بر اماکن عمومی پلیس اطلاعات پایتخت شناسایی عامل اصلی این اغتشاشات را در دستور کار قرار دادند.

وی ادامه داد: با انجام اقدامات فنی و پلیسی مأموران نظارت بر اماکن پلیس اطلاعات تهران مشخص شد یکی از محرکان و لیدرهای اصلی شکل گیری اغتشاشات قصد دارد با تحریک جوانان و استفاده از شعارهای ساختارشکنانه زمینه تجمع غیرقانونی و شکل گیری اعتصابات صنفی در محوطه و طبقات پاساژ علاءالدین را موجب شود.

سرهنگ مرادی گفت: با تلاش شبانه روزی و اقدامات اطلاعاتی مأموران معاونت نظارت بر اماکن عمومی پلیس اطلاعات تهران مشخص شد، متهم در محوطه جلوی درب ورودی مجتمع تجاری علاءالدین به صورت دست فروش مشغول به فعالیت است، که پس از شناسایی دستگیر و به دادسرا معرفی شد.

۲۰ قبضه سلاح سرد در یک دکه روزنامه فروشی

همچنین سرهنگ مرادی در دومین خبر این بسته خبری بیان کرد: در پی ناآرامی‌ها و اغتشاشات جاری، شناسایی و دستگیری عاملان فراخوان و ارتباط با شبکه‌های معاند به صورت ویژه در دستور کار دایره عملیات معاونت نظارت بر اماکن عمومی پلیس اطلاعات تهران بزرگ قرار گرفت.

وی در ادامه بیان داشت: تیم عملیات معاونت نظارت بر اماکن عمومی پلیس اطلاعات تهران با اشرافیت اطلاعاتی و تحقیقات گسترده طی روزهای اخیر، عامل اصلی ارتباط با شبکه‌های معاند و بیگانه را که از طریق فضای مجازی فعالیت‌های گسترده‌ای در خصوص تشویش اذهان عمومی و انجام اقدامات خرابکارانه داشت شناسایی کردند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه بررسی‌های اولیه نشان از این داشت متهم، تحت پوشش دکه روزنامه فروشی اغتشاشگران را به انواع سلاح‌های سرد تجهیز می‌کند افزود: پس از هماهنگی‌های قضائی در بررسی از این دکه روزنامه ۱۷ قبضه سلاح سرد از نوع چاقو و ۳ قبضه پنجه بوکس کشف شد.

دستگیری اغتشاشگر شرق تهران

در سومین خبر این بسته خبری سرهنگ نادر مرادی اعلام کرد: در پی فراخوان‌هایی که توسط گروه‌های معاند برای روزهای آتی اعلام می‌کردند، مأموران معاونت نظارت بر اماکن عمومی پلیس اطلاعات پایتخت با انجام اقدامات فنی و پلیسی موفق شدند یکی ازمحرکان و لیدرهای اصلی شکل گیری اغتشاشات را در شرق تهران شناسایی کنند.

وی ادامه داد: تحقیقات پلیسی نشان از این داشت، این متهم با فعالیت در فضای مجازی و متأثر از شبکه‌های معاند با تحریک جوانان و استفاده از شعارهای ساختارشکنانه قصد ایجاد زمینه تجمع غیرقانونی و شکل گیری هسته اولیه اغتشاش در محله نظام آباد تهران را دارد.

معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس اطلاعات پایتخت گفت: با تلاش شبانه روزی و اقدامات اطلاعاتی مأموران این معاونت مشخص شد، متهم در محله "نظام آباد " تهران در یک مغازه آرایشگری مشغول به فعالیت است، که با شناسایی واحد صنفی وی، دستگیر و پس از تشکیل پرونده قضائی به دادسرا معرفی شد.

سرهنگ مرادی گفت: دستگیری عاملان اصلی اغتشاشات همچنان در دستور کار پلیس قرار دارد.

کشف ۲۶ قبضه سلاح سرد در یک مغازه

و در پایان سرهنگ مرادی گفت: در پی تحریک افکار عمومی توسط افرادی فریب خورده و معاند نظام و همچنین خرید و فروش لوازم غیرمجاز درگیری‌های انفراد، موضوع در دستور کار مأموران انتظامی آن شهرستان قرار گرفت.

معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس اطلاعات تهران تصریح کرد: با انجام اقدامات اطلاعاتی و بررسی‌های همه جانبه، محل فروش لوازم غیر مجاز در محدوده خیابان امام خمینی (ره) شناسایی شد.

این مقام انتظامی افزود: متهم با هماهنگی قضائی در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر و در بازرسی از این واحد صنفی، ۱۵ عدد باتوم فنری، ۵ عدد تیر و کمان و ۶ عدد کشف شد.

سرهنگ مرادی از مردم خواست: ضمن مراقبت از فرزندان خود از دامن زدن به شایعات و القائات دشمنان و معاندان در فضای مجازی و حقیقی خودداری کرده و در صورت اطلاع از هرگونه اخباری درزمینه مسائل امنیتی و انتظامی مراتب را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام کنند.

منبع : خبرگزاری مهر