کد مطلب: 181103
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۷
آیین «همسفر تا بهشت»، گرامیداشت ۵۰۰ زوج دانشجو معلم دانشگاه فرهنگیان در حرم مطهر امام رضا(ع) در مشهد مقدس برگزار شد.
 

به گزارش ایران خبر، آئین همسفر تا بهشت ویژه گرامیداشت ۵۰۰ زوج دانشجو معلم دانشگاه فرهنگیان از سراسر کشور در حرم مطهر امام رضا (ع) در مشهد مقدس برگزار شد.

این دانشجو معلمان در آغاز مراسم میهمان سفره امام رضا در میهمانخانه حضرت بودند، سپس ویژه برنامه فرصت رواق عاشقی در رواق شیخ حر عاملی حرم برای آنها با سخنرانی حجت الاسلام علی تقوی مسؤول نهاد رهبری در دانشگاه فرهنگیان برگزار شد.

حجت الاسلام تقوی در این مراسم بیانیه مقام معظم رهبری را قرائت کرد. در این بیانیه آمده است: "همسری شما جوانان عزیز را که پیوند دل‌ها و جسم‌ها و سرنوشت‌هاست را صمیمانه به شما فرزندان عزیزم تبریک می‌گویم.

توصیه می‌کنم به همسران خود مهر بورزید، به آنان وفادار باشید و خویشتن را در سرنوشت یکدیگر شریک بدانید.

از گره افتادن در رشته زندگی مشترک بر حذر باشید و گره‌های کوچک و بی‌اهمیت را نادیده بگیرید، خداوند به شما خوشبختی و شادکامی و اعتلای محیط عطا فرماید و کانون زندگیتان را با فرزندان تندرست و سالم گرمی و روشنی ببخشد. "

حجت الاسلام تقوی در آئین طرح همسفر تا بهشت (تکریم ۵۰۰ زوج دانشجو معلم) اظهار کرد: حضور در حرم امام رضا (ع) برایتان برکت داشته باشد و زندگی بسیار خوبی را آغاز کنید.

تجربه دانشجو معلمان

در بخش دیگر این مراسم نسترن آذرنیا از استان همدان که از جمله افرادی است که در این مراسم شرکت کرده است، درباره شرکت در مراسم ازدواج دانشجویی گفت: من و همسرم همکار هستیم و جنبه مثبت این موضوع این است که شرایط شغلی یکدیگر را درک می‌کنیم و حتی در تدریس هم با هم مشورت می‌کنیم.

وی افزود: اکنون هم خوشحالیم که این فرصت پیش آمده تا اولین مسافرت ۲ نفره را در کنار سایر زوج‌های جوان باشیم.

حسن سبحانی دانشجو معلم دیگری است که در این مراسم شرکت کرده است. گفت: شرایط زوجین باید یکی باشد تا بتوانند همدیگر را درک کنند.

وی افزود: من و همسرم معلم هستیم و دغدغه‌های شغلی یکسانی داریم، باهم در خانه برای شیوه‌های تدریس و آموزش مشورت می‌کنیم و تعامل فکری بیشتری با هم داریم.

احمدرضا اکبریان دانشجو ترم آخر دانشگاه فرهنگیان از استان خراسان جنوبی که به همراه همسرش در مراسم ازدواج دانشجویی شرکت کرده، درباره حضور در این مراسم اظهار کرد: حدود ۹ ماه پیش ازدواج کردم و اکنون خوشحالم که در کنار زوج‌های دیگر و در فضای عاشقانه و با آرامش حرم مطهر امام رضا (ع) هستیم.

وی افزود: کلاس‌های آموزشی دانشگاه برای زوج‌های جوان و شیوه زندگی در این چند روز بسیار تأثیرگذار بوده است و به در کنار هم بودن و قدر یکدیگر را دانستن کمک می‌کند.

لیلا جوکار از دیگر دانش آموختگان دانشگاه فرهنگیان درباره حضور در مراسم ازدواج دانشجویی اظهار کرد: بسیار لذت بخش است که همسرم در مدرسه هم در کنارم است و همچنین اینکه می‌توانیم از راهنمایی یکدیگر هم بهره مند شویم.

وی افزود: خوشحالم که امام رضا (ع) ما را طلبید و در زمان ماه‌گرد ازدواجمان در این مکان مقدس قرار داریم.

منبع : خبرگزاری مهر