کد مطلب: 181061
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۴
رئیس سازمان سنجش گفت: فرصت ثبت‌نام در کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۲ تا روز شنبه ۲۶ آذرماه تمدید شد.
 
- اخبار اجتماعی -

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، عبدالرسول پورعباس با اشاره به اینکه تا ظهر امروز بیش از 250 هزار نفر در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1402 نام‌نویسی کردند، افزود: متقاضیان برای پذیرش در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی و علاقه‌مندان به شرکت در بیست‌و‌هشتمین المپیاد علمی ـ دانشجویی کشور که در زمان مقرر موفق به ثبت‌نام در این آزمون نشدند تا پایان شامگاه شنبه 26 آذرماه مهلت دارند با مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند.

وی با تأکید بر اینکه این زمان آخرین فرصت ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1402 است، خاطرنشان کرد: داوطلبان می‌توانند با مطالعه دفترچه راهنمای ثبت‌نام که از طریق درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان قابل دسترس است، در این آزمون ثبت‌نام کنند، بدیهی است بعد از تاریخ فوق هیچ درخواستی برای ثبت‌نام قابل پذیرش نخواهد بود.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور افزود: ثبت‌نام داوطلبان فقط زمانی تکمیل شده است که در انتهای مراحل ثبت‌نام، در یک صفحه مجزا از سیستم ثبت‌نام، شماره پرونده 7 رقمی و کد پیگیری 16 رقمی دریافت کنند که باید هر داوطلب یک نسخه پرینت از تقاضانامه ثبت نام خود، تهیه و تا اعلام نتایج نهایی نزد خود نگهداری کند.

اطلاعات ضروری کنکور؛ از وضعیت نظام وظیفه تا سهم امتحانات نهایی

پورعباس تاکید کرد: داوطلبان در درج معدل خود دقت کنند چرا که هر ساله تعداد قابل توجهی از داوطلبان در درج معدل خود در زمان ثبت‌نام بی‌دقتی کرده و پس از قبولی در دانشگاه به دلیل مغایرت معدل قبولی آنها لغو شده و دچار مشکل می‌شوند.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در مورد زمان برگزاری آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1402 گفت: این آزمون در روزهای پنج‌شنبه 11 و جمعه 12 اسفند ماه سال 1401 برگزار خواهد شد.

منبع : تسنیم