کد مطلب: 180944
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۳
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۶۲درصد افزایش به ۱۸۰۸ دلار و ۸۱ سنت رسید.
 
- اخبار اقتصادی -

به گزارش ایران خبر، به نقل از رویترز، قیمت طلا در روز دوشنبه به بالاترین رقم طی 5 ماه گذشته رسید که می‌توان آن را نتیجه ضعف نسبی دلار آمریکا پس‌از کاهش محدودیت‌های کرونایی در چین دانست. قیمت هر اونس طلا امروز با 0.62 درصد افزایش به 1808 دلار و 81 سنت رسید.

شاخص دلار 0.2 درصد کاهش یافته و به حدود پایین‌ترین رقم طی 5 ماه گذشته رسیده است. ضعیف شدن دلار خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا ارزان‌تر می‌کند.

قیمت جهانی طلا امروز 1401/09/12

 تحلیلگران بازار انتظار دارند فدرال رزرو آمریکا سیاست‌های پولی خود را در اجلاس آینده تسهیل کند که می‌تواند از قیمت طلا حمایت کند. اطلاعات اقتصادی آمریکا که در روز جمعه منتشر شد نشان می‌داد کارفرمایان آمریکایی کارگران بیشتری را در نوامبر استخدام کرده و دستمزدها را افزایش داده‌اند، بنابراین نگرانی درمورد رکود اقتصاد کاهش یافته است که می‌تواند مانع افزایش بیش‌ازحد نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا شود و به‌نفع فلزات گران‌بها از جمله طلا خواهد بود. پایین آمدن نرخ بهره هزینه نگه‌داری طلا را کاهش می‌دهد و تمایل برای آن را افزایش می‌دهد،
به‌علاوه، آرام‌تر شدن محدودیت‌های کرونایی در چین بدین معناست که تقاضا برای طلا در این منطقه بالا خواهد رفت و قیمت آن را هم افزایش می‌دهد.

شهرهای بیشتری در چین به‌عنوان بزرگ‌ترین مصرف‌کننده طلای دنیا محدودیت‌های کرونایی را کاهش داده‌اند و دولت به‌دنبال اعتراض‌های غیرمنتظره به این محدودیت‌ها، تصمیم گرفته است سیاست کرونای صفر خود را هدفمندتر اجرا کند.

قیمت نقره امروز با 1.08 درصد افزایش به 23 دلار و 50 سنت رسید و پلاتین با 0.53 درصد افزایش 1024 دلار و 47 سنت معامله می‌شود.

104+

منبع : تسنیم