کد مطلب: 180796
 
تاریخ انتشار : شنبه ۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۶
تجهیزات مخابراتی جدید شرکت‌های هواوی و ZTE در آمریکا به دلیل ریسک غیرقابل قبول برای امنیت ملی این کشور، ممنوع شد.
 
- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا در ژوئن 2021 اعلام کرده بود که درحال بررسی ممنوعیت مجوز خرید تجهیزات شرکتهایی است که در لیست سیاه قرار دارند.

پنج شرکت چینی شامل Huawei، ZTE، هایترا کامیونیکیشن، هایک‌ویژن و داهوا با استناد به قانون حمایت از شبکه‌های ارتباطی آمریکا، در مارس سال 2021 به عنوان تهدید برای امنیت ملی در فهرست سیاه قرار گرفته بودند.

حالا بر اساس اخبار منتشر شده کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا روز جمعه اعلام کرد که جدیدترین اقدام واشنگتن برای ایجاد مانع و جلوگیری از فعالیت غول‌های فناوری چین به منظور جلوگیری از جاسوسی از آمریکایی‌ها مقررات نهایی را تصویب کرده که همچنین فروش یا واردات تجهیزات ساخت شرکت سازنده تجهیزات شنود چینی داهوا تکنولوژی، شرکت دوربین مراقبتی هانگژو هایک‌ویژن دیجیتال تکنولوژی و شرکت مخابراتی های‌ترا کامیونیکیشن را ممنوع می‌کند.

در همین زمینه «جسیکا روزن‌ورسل»، رئیس کمیسیون ارتباطات آمریکا، در بیانیه‌ای اعلام کرد:

این مقررات جدید، بخش مهمی از اقداماتی است که برای حمایت از مردم آمریکا در برابر تهدیدهای امنیت ملی شامل مخابرات انجام می‌دهیم.

وزن‌ورسل ماه گذشته این پیشنهاد که فروش تجهیزات جدید این شرکت‌ها در آمریکا را ممنوع می‌کند را با سه کمیسیونر دیگر برای تصویب نهایی مطرح کرده بود.

اما از میان این شرکت‌ها، هایک‌ویژن در بیانیه‌ای اعلام کرد محصولاتش امنیت آمریکا را تهدید نمی‌کنند. تصمیم کمیسیون ارتباطات فدرال، کاری برای حمایت از امنیت ملی آمریکا انجام نمی‌دهد اما آسیب و هزینه بیشتری برای کسب و کارهای کوچک آمریکایی، مقامات محلی، مدارس و مصرف کنندگان عادی تحمیل می‌کند. این شرکت مطابق با مقررات آمریکا، به خدمات‌رسانی به مشتریان آمریکایی ادامه می‌دهد.

منبع : تسنیم