کد مطلب: 180784
 
تاریخ انتشار : شنبه ۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۸
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۲ درصد کاهش به ۱۷۵۴ دلار و ۹۳ سنت رسید.
 
- اخبار اقتصادی -

 به گزارش ایران خبر، به نقل از رویترز، قیمت طلا به‌دنبال تثبیت ارزش دلار تغییر چندانی تا 24 ساعت گذشته نداشته است. اما انتظار آرام‌تر شدن روند افزایش نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا باعث افزایش نسبی قیمت طلا طی یک هفته گذشته بوده‌است.

 قیمت هر اونس طلا امروز با 0.02 درصد کاهش به 1754 دلار و 93 سنت رسید.

 تحلیلگران عقیده دارند با توجه به وابستگی تغییرات طلا به ارزش دلار و میزان پایین تجارت آن، انتظار نمی‌رود هیچ تغییر قابل‌توجهی در قیمت این فلز گرانبها ایجاد شود. ارزش دلار 0.2 درصد افزایش یافته و خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گران‌تر کرده‌است.

قیمت جهانی طلا امروز 1401/09/02

 چین به‌عنوان بزرگ‌ترین مصرف‌کننده طلای دنیا در روز جمعه افزایش شدید موارد ابتلا به کرونا را گزارش داد. بدین‌ترتیب محدودیت‌ها در سرتاسر شهرهای این کشور جهت مهار شیوع این ویروس تشدید می‌شود. این محدودیت‌ها تقاضا برای تمام کالاها ازجمله طلا را طی چند هفته آینده محدود می‌کند.

 افزایش نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا در سال جاری میلادی تجارت طلا را که زمانی از آن به‌عنوان یک پشتوانه ایمن در برابر تورم بالا و سایر بی‌ثباتی‌ها یاد می‌شد محدود کرده‌است، چون هزینه نگهداری آن را بالا می‌برد.

 تاجران درحال‌حاضر انتظار دارند نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا در اجلاس آینده آن تنها 50 واحد افزایش یابد. آرام شدن روند افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا به نفع فلزات گران‌بهاست.

 قیمت نقره امروز با 0.39 درصد افزایش به 21 دلار و 61 سنت رسید و پلاتین با 0.79 درصد کاهش 983 دلار و 56 سنت معامله می‌شود.

 72

منبع : تسنیم