کد مطلب: 180687
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۳
رئیس شورای شهر تهران درباره بن‌های توزیع شده توسط شهردار تهران به اعضای شورای شهر توضحانی ارائه کرد.
 
- اخبار اجتماعی -

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، مهدی چمران صبح امروز در حاشیه یکصدوهشتمین جلسه شورای شهر تهران در ارتباط با شرایط و وضعیت تهران به لحاظ آلودگی هوا اظهار کرد: قطعا و یقینا اعضای شورای شهر تهران، شهرداری تهران، دولت و مجلس توجه ویژه‌ای را به بحث آلوددگی هوا دارند و همه برای رفع این معضل در تلاش هستند. 

وی با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته در دولت سیزدهم در راستای کاهش آلودگی هوا گفت: در این زمینه نیز بنده اطلاع دارم اقداماتی در این دولت آغاز شده است که در دولت‌های قبلی نبوده و یا اینکه بنده اطلاعی ندارم. بر همین اساس وزارت کشور جلسه‌ای را با دستگاه‌های مسئول در حوزه کاهش آلودگی هوا برگزار کرده و وظایف دستگاه‌ها مرور شده است و مشخص شده که کدام دستگاه کار خود را تکمیل نکرده و وزیر کشور نیز بر انجام وظایف دستگاه‌ها تاکید داشته است.

انتقاد عضو شورای شهر تهران به نبود استاندار برای تهران/ تاکید بر عدم استفاده از تراموا در پایتخت
"نرجس سلیمانی" رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران شد

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه 70 درصد از آلودگی هوا مربوط به وسایل نقلیه می‌شود، گفت: 30 درصد باقیمانده مربوط به فعالیت کارخانجات است و باید مشخص شود چه اقداماتی در راستای کاهش آلودگی هوا صورت گرفته است.

چمران با بیان اینکه وسیله حمل و نقل عمومی به‌ویژه مترو و اتوبوس از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، تصریح کرد: اتوبوس در شهر تهران از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و در همین ارتباط نیز شورای شهر تهران به همراه شهرداری اقداماتی را برای ورود اتوبوس‌های جدید به ناوگان حمل و نقل عمومی آغاز کرده‌اند.

وی همچنین به برگزاری جلسه دو کمیسیون عمران و حمل و نقل و بودجه اشاره کرد و گفت: صبح امروز نیز جلسه‌ای در ارتباط با موضوع اتوبوس در این دو کمیسیون برگزار شد تا فرآیندهایی که برای انجام کاهش آلودگی هوا مؤثر باشد را اجرایی کنند.

رئیس شورای شهر تهران همچنین به خرید اتوبوس‌های جدید اشاره کرد و ادامه داد: برای خرید این اتوبوس‌ها نیاز به اعتبارات زیادی است. همچنین برای خرید واگن نیز نیازمند چندین هزار میلیارد تومان داریم. البته در این زمینه اقداماتی انجام شده است اما به نتیجه نهایی نرسیده است و ان‌شاءالله پس از عقد قرارداد با شرکت سازنده شاهد ورود اتوبوس‌های جدید باشیم.

چمران همچنین به برگزاری دو جلسه شورای شهر تهران با برخی از نمایندگان مجلس و با حضور نیکزاد نایب‌رئیس مجلس اشاره کرد و گفت: در این دو جلسه نیز دقیقا فرآیندهایی که می‌شود اقداماتی در راستای توسعه حمل و نقل عمومی به‌ویژه مترو صورت بگیرد بررسی شد و اینکه کدام شرکت‌ها و در چه بازه زمانی می‌توانند اتوبوس‌های جدید را وارد حمل و نقل عمومی تهران کنند و بنابر گزارشات حداکثر تا پایان سال 500 دستگاه اتوبوس وارد ناوگان حمل و نقل عمومی خواهد شد تا شاهد کم شدن آلودگی هوا باشیم.

وی در خصوص تغییر و تحولات صورت گرفته در مترو و اتوبوسرانی گفت: در بحث مترو مشکلات فراتر از شهرداری بوده است و آقای درستی که اخیرا به عنوان مدیریت بهره‌برداری از مترو انتخاب شده‌ است فردی کارآمد و متخصص است و در رابطه با اتوبوسرانی نیز فعالیت مدیر عامل سابق مورد انتقاد شهرداری بوده است و دوستان صلاح دانستند که تغییر و تحولی در بدنه شرکت اتوبوسرانی انجام بدهند.

رئیس شورای شهر تهران همچنین در ارتباط با توزیع بن از سوی شهردار تهران به اعضای شورا تصریح کرد: از ابتدای شورا و از ادوار گذشته چنین رسمی بوده که شهرداری تهران تعدادی بن را در اختیار اعضای شورای قرار داده تا اعضا این بن‌ها را در اختیار مراجعه‌کنندگان و نیازمندان قرار بدهند؛ به طوری که در بازه‌های زمانی مانند ایام نوروز و یا پاییز این بن‌ها در اختیار اعضا و در نهایت توسط اعضا به مراجعه‌کنندگان و نیازمندان ارائه می‌شود.

منبع : تسنیم