کد مطلب: 180580
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۰
رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به برپایی اجتماع اقتدار بسیجیان با عنوان «حماسه پایداری» در هفته بسیج گفت: تشکیل شجره طیبه بسیج عمق راهبرد دفاعی برای ملت ایران شد.
 

به گزارش ایران خبر، سردار غلامرضا سلیمانی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین در نشست خبری که صبح امروز (سه شنبه) برای تشریح برنامه‌های این سازمان در هفته بسیج برگزار شد، با گرامیداشت یاد ۹۰ هزار شهید بسیج در دفاع مقدس اظهار داشت: دوران دفاع مقدس دوران افتخارآمیزی است که طی آن رزمندگان اسلام نبرد علوی و عاشورایی را رقم زدند و به واسطه آن، مکتب دفاعی انقلاب اسلامی و گفتمان مقاومت را خلق کردند؛ گفتمانی که امروز مردم ما پرچم‌دار آن هستند.

سردار سلیمانی با بیان اینکه ملت ایران داعیه‌دار مبارزه با نظام سلطه است، افزود: از ۵ آذر ۱۳۵۸ که بسیج با فرمان امام خمینی (ره) شکل گرفت، دوران فعالیت بسیج آغاز شد.

وی گفت: تشکیل شجره طیبه بسیج عمق راهبردی دفاعی برای ملت ایران شد. بعد از دفاع مقدس هم بسیج توسعه یافت و به عنوان خدمتگزار ملت ایران ایفای نقش کرد؛ به‌عنوان مثال در دوران شیوع کرونا بسیج با کمک‌های مومنانه و مشارکت در «طرح شهید سلیمانی» با تزریق واکسن کرونا در کنار سایر ظرفیت‌های نظام نقش‌آفرینی‌های قابل ستایشی را انجام داد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در ادامه به تشریح برنامه‌های پیش‌بینی شده در هفته گرامیداشت بسیج پرداخت و گفت: شعار این هفته «بسیج؛ خدمتگزار ملت ایران» انتخاب شده است.

سردار سلیمانی افزود: تجدید میثاق با امام راحل در آغاز هفته بسیج، رزمایش گروه‌های جهادی فاطمیون با حضور ۹۰۰ هزار نفر در قالب ۴۲ هزار گروه جهادی، اجتماع اقتدار بسیجیان با عنوان «حماسه پایداری» و آزادسازی یک هزار زندانی معسر بخشی از برنامه‌های هفته بسیج است.

وی سپس به لزوم حضور مردم در صحنه اشاره و عنوان کرد: آنچه که امروز بیش از هر چیزی به آن نیاز داریم، حضور مردم برای نقش‌آفرینی در حوزه‌های مختلف است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به نام‌گذاری روزهای مختلف هفته بسیج ۱۴۰۱ گفت: یکشنبه ۲۹ آبان با عنوان «بسیج سازندگی و پیشرفت»، دوشنبه ۳۰ آبان با عنوان «بسیج، مسجد محوری و جامعه اسلامی»، سه‌شنبه اول آذر با عنوان «بسیج نوآوری و جهاد علمی»، چهارشنبه دوم آذر با عنوان «بسیج، مردم‌سالاری، ایران قوی و مستقل»، پنجشنبه سوم آذر با عنوان «بسیج، مظهر جهاد و شهادت»، جمعه چهارم آذر با عنوان «بسیج، ایمان و تربیت اسلامی» و شنبه پنجم آذر با عنوان «بسیج، مقاومت و اقتدار ملی» عناوین هفته بسیج سال ۱۴۰۱ است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین سپس به لزوم حضور مردم در صحنه اشاره و عنوان کرد: آنچه که امروز بیش از هر چیزی به آن نیاز داریم، حضور مردم برای نقش‌آفرینی در حوزه‌های مختلف است.

سردار سلیمانی با بیان اینکه برگزاری رویداد ملی و سراسری خدمتگزار ملت، برگزاری محافل قرآنی در سطح نواحی مقاومت بسیج، افتتاحیه لیگ علمی «پایا»، بخش دیگری از برنامه‌های هفته بسیج است، عنوان کرد: افتتاحیه آیین برگزاری ۲۳۰ هزار یادواره خانگی شهید، رویداد تولید محتوای دیجیتال بسیج، یادواره دو هزار شهید فوتبالیست و ۱۳۵ شهید ورزشکار مدافع امنیت، رونمایی از تولیدات فرهنگی هنری بسیج، برپایی نمایشگاه و جشنواره اقتصاد مقاومتی، برگزاری همایش فرماندهان یگان‌های احتیاط و آموزش شهید سلیمانی، اجلاسیه ملی اندیشه‌ورزی جامعه کارگری، جشنواره مالک اشتر، مجمع جهانی مستضعفین، و یادواره ملی شهدای رسانه نیز بخش دیگری از برنامه‌های این هفته است.

وی ادامه داد: همایش بررسی روند قضایی پرونده ترور شهید سلیمانی در فضای ملی و بین‌المللی، افتتاح ۱۰۱ مرکز مشاوره خانواده و ۵۰ محله کرامت، افتتاحیه ۶۳ مرکز کارآفرینی، همایش کشوری طلاب بسیجی، و اهدای لوازم ورزشی به دانش‌آموزان مناطق محروم از دیگر برنامه‌های هفته بسیج امسال است.

بنابراین گزارش، در حاشیه این نشست خبری از پوسترهای هفتمین جشنواره سراسری مالک اشتر بسیج و چهارمین جشنواره بسیج و دومین نمایشگاه سراسری پایگاه‌های مقاومت بسیج (اسوه) با محوریت بسیج مساجد و محلات رونمایی شد.

منبع : خبرگزاری مهر