کد مطلب: 180335
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۶
سخنگوی دولت گفت: محسن منصوری استاندار تهران با حکم آقای رییسی به عنوان معاون اجرایی رییس‌جمهور و سرپرست نهاد ریاست‌جمهوری انتخاب شد.
 
- اخبار سیاسی -

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، علی بهادری‌جهرمی سخنگوی دولت در نشست خبری با خبرنگاران طی سخنانی ضمن تسلیت شهادت زوار حرم شاهچراغ و درگذشتگان آشوب‌های اخیر اظهار داشت: اجتماع پرشور مردم در شهرهای مختلف در تشییع شهدای امنیت و حوادث تروریستی و هم در اعتراض به برخی اغتشاشات نشان می‌دهد که مردم مخالف آشوب و تجزیه‌طلبی هستند و به تلاش‌های همه‌جانبه دشمنان این ملت و کشور با همه ظرفیت‌های‌شان، دست رد زدند.

بهادری‌جهرمی: از خون ‌شهدای تروریستی شیراز نخواهیم گذشت

وی افزود: با توجه به اینکه شعار امسال حمایت از تولید و اشتغال بوده و دولت هم در ایام انتخابات این شعار را می‌داد و در این باره هم برنامه دارد، به برخی شاخص‌های تولیدی می‌پردازیم؛ وقتی اقدامات در حوزه تولید موثر باشد، در اشتغال تأثیر مثبت گذاشته و کمک می‌کند حجم عظیم نقدینگی به سمت تولید برود و آثار مولد داشته باشد. 

سخنگوی دولت بیان کرد: تولید ناخالص داخلی در سه ماهه اول امسال رشد 3.1 درصدی داشته و رشد بخش صنعت در همان مدت زمان آمار 5.1 درصدی داشته است. رشد اقتصادی ما در دهه گذشته 0.4 درصد بوده و باید این رشد را در نظر بگیریم. در تجهیزات پزشکی در هفت ماه ابتدای امسال در تولید 500 محصول 25 درصد افزایش صدور مجوز تولید داشته‌ایم. در بخش صنعت در حوزه فولاد در پنج ماهه امسال رشد 9.9 درصدی بوده و محصولات فولادی هم 8 درصد رشد داشت. در حوزه خودروسازی، تولید خودروی کامل رشد زیادی داشت و خودروهای ناقص تولید نمی‌شود و الان تقریبا خودرویی در انبار خودروسازها وجود ندارد. 

بهادری‌جهرمی ادامه داد: افزایش تولید کامل 288 درصدی را هم‌اکنون داریم؛ در تولید اتوبوس 78 درصد در امسال داشته‌ایم. دولت وعده حرکت به سمت خودکفایی در کاغذ را داده بود و در ابتدای امسال 6.8 درصد رشد کاغذ داشتیم. رشد 6.2 محصولات پتروشیمی داشتیم و تولید تلویزیون 21 رشد داشته است. با توجه به سیاست‌های اصلاحی دولت با توجه به نظام پرداخت یارانه‌ها اتخاذ کرد، برنج ما 25 درصد افزایش تولید داشت و تولید جو 30 و گندم 37 درصد رشد داشت. 

وی در ادامه این نشست خبری در پاسخ به سوالی گفت: اساسنامه صندوق ملی مسکن در دولت اصلاح شد و به شورای نگهبان رفت و شورا ایرادی را گرفتند و دو هفته پیش مجددا این اصلاح انجام گرفت و برای شورای نگهبان ارسال شده است، پیش‌بینی می‌کنم که ان‌شاءالله مورد تأیید قرار بگیرد و در جریان اجرا قرار بگیرد. اصلاحات گسترده‌ای برای وام روستایی انجام شد تا شاهد اجرایی شدن بیشتر آیین‌نامه باشیم.

سخنگوی دولت عنوان کرد: یکی جوان دیگر به ترکیب هیات دولت اضافه شد و آقای محسن منصوری استاندار تهران با حکم آقای رییسی به عنوان معاون اجرایی رییس‌جمهور و سرپرست نهاد ریاست‌جمهوری انتخاب شد.

منصوری: چند نقطه در تهران برای برگزاری تجمعات تعیین می‌شود
منصوری: عناصر اصلی تجمعات تهران به‌دنبال ایجاد اغتشاش بودند

این خبر در حال تکمیل است...

منبع : تسنیم