کد مطلب: 180064
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۰
نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی گفت: داروی سرماخوردگی در آغاز فصل سرما ۱۶۰ درصد گران شده و در داروخانه‌های کشور وجود ندارد چرا که برخی برای گران کردن آن دست به احتکار زده اند.
 

به گزارش ایران خبر، حجت الاسلام جواد نیک بین ظهر امروز (چهارشنبه ۲۷ مهرماه) در تذکری شفاهی در صحن علنی مجلس گفت: تذکر جدی دارم به وزیر بهداشت و درمان چرا که شربت آنتی بیوتیک که تولید داخلی است، ۱۶۰ درصد گران شده و همین داروی گران شده هم در بازار وجود ندارد. دارویی که در آغاز فصل سرما، نیاز اولیه خانوار است در دسترس نیست.

وی افزود: گویا دست‌هایی در کار است که می‌خواهند عملکرد منطقی دولت را زیر سوال ببرند و کار درست دولتمردان را ناکارآمد جلوه دهند.

نیک بین بیان کرد: در آغاز فصل سرما، داروی سرماخوردگی که نیاز اکثر خانواده هاست، در داروخانه‌ها وجود ندارد چرا که برخی می‌خواهند قیمت‌ها را گران کنند بنابراین دست به احتکار زده اند.

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه وزیر بهداشت باید دست‌های نفوذی را از بدنه این وزارتخانه کوتاه کند، تصریح کرد: هرچه سریع‌تر باید به شرایط تأمین داروی سرماخوردگی رسیدگی شود.

وی در خاتمه گفت: تذکر دیگری دارم به وزیر ارتباطات؛ چرا که مخابرات در اقدامی ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان بر قبض‌های تلفن ثابت سراسر کشور اضافه کرده است. این اقدام که بدون اطلاع قبلی صورت گرفته است، چه مردم استفاده کرده باشند و چه نکرده باشند، باید هزینه آن را پرداخت کنند. از میرکاظمی تقاضا دارم به این موضوع ورود کند چرا که اگر قرار است کسب درآمدی صورت بگیرد نباید روی گرده مردم روستایی نشین و قشر ضعیف فشار آورده شود.

منبع : خبرگزاری مهر