کد مطلب: 179856
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۷
فدراسیون اتحادیه‌های تجاری عراق اعلام کرد بدون اتخاذ سیاست در راستای ایجاد اشتغال تعداد افراد بیکار در این کشور به طور سالانه افزایش خواهد یافت.
 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری مهربه نقل از میدل ایست مانیتور، فدراسیون اتحادیه‌های تجاری عراق اعلام کرد که علی‌رغم درخواست‌ها از دولت و مقامات مربوطه برای اقدام در راستای ایجاد اشتغال، تعداد افراد بیکار در عراق از ۶ میلیون نفر عبور کرده است.

موضوع بیکاری هم اکنون یکی از اصلی‌ترین مشکلات در این کشور است که طی سال‌های گذشته تشدید شده و اکثر بیکاران را فارغ‌التحصیلان دانشگاه و افراد با تحصیلات بالا تشکیل می‌دهند.

در شرایط کنونی با وجود قول‌های داده‌شده از سوی دولت قبلی در راستای حل این مشکل از طریق ایجاد فرصت‌های شغلی و استخدام‌های دولتی نرخ بیکاری در این کشور پایین نیامده است.

به گفته ستار دانبوس باراک، دبیر فدراسیون اتحادیه‌های تجاری عراق، هم اکنون ۶ میلیون نفر بیکار در این کشور وجود دارد و بحران بیکاری در عراق در حال اوج گرفتن است.

وی تأکید کرد: در عین حال ۶ میلیون نفر نیروی شاغل در عراق وجود دارد که ۶۵۰ هزار نفر آنها در اداره تأمین اجتماعی ثبت‌نام کردند و حداقل حقوق این افراد ۳۵۰ هزار دینار یا ۲۳۷.۶ دلار در ماه است.

طی ۵۱ سال گذشته قوانین تأمین اجتماعی در عراق تغییر نکرده و تنها ۱۰ درصد از کارمندان در بخش خصوصی این کشور در اداره تأمین اجتماعی عراق ثبت‌نام کرده‌اند.

منبع : خبرگزاری مهر