کد مطلب: 179778
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۹
رئیس‌جمهور با بیان اینکه کشور مسیر پیشرفت را طی می کند گفت: حضور مردم در صحنه دشمن را ناکام گذاشت.
 

به گزارش ایران خبر، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی صبح امروز در صحن مجلس در دفاع از وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: باید برای مردم بابصیرت، زمان شناس، دشمن شناس و فهیم، شاکر خداوند متعال باشیم که حقیقتاً جلوه دیگری از بصیرت، زمان شناسی و دشمن شناسی خود را در حوادث اخیر نشان دادند و دشمنان را در این فتنه ناکام گذاشتند.

وی افزود: باید شکرگزار خداوند باشیم که هدایت‌های امام و رهبری همواره مورد توجه مردم است و حضور میلیونی مردم در خیابان‌ها، حضور در صحنه و اعلام موضع، حقیقتاً دشمن را ناکام گذاشت و لازم است به هدایت‌های حکیمانه رهبری معظم انقلاب در روز گذشته اشاره کنم که تحلیل جامعی از حوادث اخیر ارائه فرمودند.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه مقام معظم رهبری دلیل فتنه‌ها را علیه کشور و انقلاب بیان نمودند، تصریح کرد: صحبت‌های رهبری برای همه انسان‌های فهیم و صاحب بصیرت قابل درک و استفاده بود و ایشان تحلیل کردند و اشاره نمودند که چرا دشمنان منجمله آمریکا و رژیم صهیونیستی علیه ملت ما و علیه کشور و انقلاب ما توطئه و بلواسازی می‌کند. رهبری علت آن را پیشرفت کشور فرمودند.

وی تصریح کرد: دشمن نمی‌خواهد پیشرفت ما را ببیند و این نکته محوری بود که مقام معظم رهبری به آن اشاره فرمودند و حقیقتاً دلیل خشم دشمن از کشور و ملت ما آن است که آنها می بیند که علی رغم همه تحریم‌ها و تهدیدها، ما در مسیر پیشرفت قرار داریم و به همه موانع ایجاد شده توسط دشمن بی توجهیم. درست است که کشور دارد تلاش می‌کند برای رفع تحریم‌ها به صورت عادلانه و عزتمندانه و از طرفی تلاش می‌شود در جهت خنثی سازی تحریم‌ها و احساس دشمن این است که فشارهای حداکثری به صورت مفتضحانه ای شکست خورده و این را بر زبان نیز جاری می‌کنند.

رئیس‌جمهور گفت: دشمن رسماً می‌گوید که تحریم‌ها کارساز نبوده و این جای شکرگزاری دارد، اما این پیشرفت‌ها که باعث خشم دشمن شده است و امروز بعضی از ایالت‌های آمریکا در وضعیت قرمز به سر می‌برند و در شرایط بحرانی هستند.

تکمیل می‌شود...

منبع : خبرگزاری مهر