کد مطلب: 178760
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۱
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران گفت: شهرداری تهران در مراسم اربعین حسینی(ع) مبلغ مشخص شده‌ای را هزینه خواهد کرد.
 

به گزارش خبرنگار، بررسی مجوز هزینه‌کرد شهرداری تهران برای مشارکت در برگزاری مراسم اربعین در دستور کار هشتاد و پنجمین شورای شهر تهران قرار گرفت.

در ادامه محمد امین توکلی زاده معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به موضوع اربعین گفت: تقسیم کاری میان شهرداری‌های مختلف تهران و معاونت‌ها برگزار شد.

وی ادامه داد: متناسب با وضعیت اقتصادی و وظایفی که برعهده شهرداری تهران گذاشته شده است خواستار تصویب آن در شورای شهر تهران هستیم.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران اظهار کرد: بنده به عنوان عضو ستاد اربعین باید بگویم شهرداری تهران هم در کمیته خدمات شهری و هم در کمیته حمل و نقل مسئولیت دارد.

وی ادامه داد: تمامی احکام توسط برای بنده صادر شده است و شهردار تهران هیچ حکمی را برای کسی صادر نکرده است.

توکلی زاده با بیان اینکه اثرگذاری اربعین کم نیست، گفت: ما جای نهادی را اشغال نمی‌کنیم و با توجه به تقسیم بندی ملی به دنبال خدمت به شهروندان هستیم.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه به هیچ کدام از نیروهای شهرداری در اربعین حق مأموریت داده نمی‌شود، گفت: اشتیاق بر مشارکت و حرکت داوطلبانه بسیار زیاد است و شهرداران مناطق را موظف کرده‌ایم تا ستادهای مردمی تشکیل دهند.

وی تصریح کرد: ۳۰ میلیارد تومان بودجه بسیاری نیست. جلساتی را برای افزایش این بودجه با مجمع خیرین برگزار کرده‌ایم.

توکلی زاده با اشاره به انتخاب پاکبانان گفت: انتخاب پاکبانان برای حضور در اربعین کاملاً فراخوانی است و برای حضور آنها در مراسم مواردی همچون واکسن، سن و توانایی جسمی اهمیت دارد.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری گفت: به دنبال افزایشی به عدد بودجه شهرداری نیستیم بلکه به دنبال دریافت مجوز از شورای شهر تهران برای خرج آن در محلی دیگر هستیم.

در ادامه با اکثریت آرا هزینه کرد شهرداری تهران در مراسم اربعین به تصویب رسید.

منبع : خبرگزاری مهر