کد مطلب: 178738
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۴
شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ اعلام کرد: مطابق مصوبه هیات دولت، از امروز وضعیت مصارف برق ساختمان‌های اداری، سرپرستی و شعب بانک‌های پایتخت به‌صورت ویژه، رصد می‌شود.
 

به گزارش ایران خبر، شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ اعلام کرد: پس از رصد بانک‌ها، با بانک‌های پرمصرف که اقدام به کاهش حداقل ۳۰ درصدی مصرف نسبت به دوره مشابه سال قبل وفق مصوبه ابلاغی هیئت وزیران نکرده‌اند مطابق با اختیارات قانونی برخورد به عمل خواهد آمد.

برق پایتخت اعلام کرد: با تداوم گرمای هوا و برای کنترل بار شبکه توزیع برق، ضروری است این هفته، شهروندان تهرانی، حداقل ده درصد در مصرف برق صرفه‌جویی کنند.

بر اساس وضعیت آب‌وهوایی کشور و شهر تهران و پیش‌بینی‌های انجام شده مبنی بر تداوم گرمای هوا، برای حفظ پایداری شبکه توزیع برق از همه شهروندان فهیم ساکن شهر تهران انتظار می‌رود به‌ویژه طی هفته جاری با حداقل ۱۰ درصد کاهش مصرف برق همچون روزهای گذشته به کنترل اوج مصرف شبکه برق کمک کنند.

ساعت ۱۲ تا ۱۸ ساعت‌های پربار در کنترل شبکه توزیع برق محسوب می‌شود.

خودداری از استفاده از وسایل برقی پرمصرف همچون اتوی برقی، ماشین لباسشویی و جاروی برقی در این ساعت‌ها، تنظیم دمای کولرهای گازی بر روی عدد ۲۴ تا ۲۶ درجه و استفاده از دور کند کولرهای آبی می‌تواند در کاهش مصرف برق در این ساعات مؤثر باشد.

منبع : خبرگزاری مهر