کد مطلب: 178715
 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۶
ایران آنلاین-رییسی: ماموریتی جز تحقق عدالت در دولت نداریم : :
 

به گزارش ایران خبر، ، آیت الله سیدابراهیم رییسی، رییس جمهور تاکید کرد: هیچ ماموریتی جز اجرای عدالت در دولت نداریم و همه فعالیت ها با همین محوریت انجام می شود.

به گزارش ایرنا وی بعدازظهر جمعه در جمع مردم شرق استان کرمان در مسجد جامع شهر بم اظهارداشت: اگر در جایگاه های اداری اجرای عدالت نباشد، ارزشی ندارد.

وی گفت: در بودجه ۱۴۰۱ نیز محور را در تقسیم ظرفیت های کشور با محوریت عدالت گذاشتیم و تصمیم گیری ها مستند به آمایش سرزمینی بود تا هرجا محرومیت بیشتر است، بیشتر توجه شود.

استان شدن شاخص هایی دارد

رییس جمهور در ادامه در واکنش به مطالبات مردم شرق استان برای استان شدن گفت: من این درخواست ها و پلاکاردهای شما را دیدم؛ اما استان شدن شاخص هایی دارد که باید بررسی شود.

وی با اشاره به سخنان قبلی خود در شهرستان جیرفت مبنی بر اینکه استان شدن کرمان جنوبی در دستور کار دولت قرار دارد اظهارداشت: در جیرفت هم گفتم که این درخواست که سال ها وجود داشته در دستور کار است.

رییسی افزود: باتوجه به ضرورت توسعه یافتگی و محرومیت در جنوب استان در مقابل خواست مردم اظهارامیدواری کرد که خواست مردم را تحقق ببخشیم.

وی اضافه کرد: خواست شما نیز سلسله مراتب و شاخص هایی مثل جمعیت و ظرفیت های دیگر برای بررسی دارد که حتما انجام می شود و نتیجه به سمع مردم خواهد رسید.

ضرورت تقویت ساختار خدمات رسانی ادارات

رییس جمهور اظهارداشت: حتی اگر از نظر شاخص ها نیز این منطقه شرایط احراز استان شدن را نداشته باشد، باید موانع موجود بر سر خدمت رسانی مناسب بررسی شود که این وظیفه ماست.

وی با بیان اینکه خدمات رسانی ادارات بویژه در بخش بهزیستی برای معلولان برجامانده از زلزله و نیز بخش کشاورزی به علت ظرفیت های موجود اینجا باید ارتقا یابد گفت: حتما باید در این بخش ها خدمات رسانی در سطحی مناسب ارائه شود.

رییسی افزود: در شهری که آنقدر معلول برجامانده از زلزله دارد یا ظرفیت های کشاورزی آن فراوان است باید ادارات این بخش ها فعال تر از دیگر نقاط استان باشند.

وی با اشاره به گوشه هایی از محرومیت در جنوب کرمان که امروز از آنجا مانند اطراف جازموریان بازدید به عمل آورد تاکید کرد: شما هم بویژه در اطراف بم همین وضعیت را دارید، ما از محرومیت ها بی خبر نیستیم و حتما باید توجه کرد که این اولویت ماست.

رییسی گفت: باور ما این است که هر کاری به دست مردم انجام گیرد کار درستی است.

وی در ادامه بر حمایت از بخش خصوصی نیز تاکید کرد و اظهارداشت: باید تصدی گری دولت کاهش یابد و نقش مردم تقویت شود.

به گزارش ایرنا، سید ابراهیم رییسی ظهر امروز جمعه در دومین روز از سفر استانی خود به کرمان بعد از سفر به جنوب استان کرمان وارد شهرستان بم در شرق این استان شد.

شرکت در نشست شورای اداری و حضور در جلسه خبرنگاران از جمله برنامه های سفر رییس جمهور در ساعات پایانی حضورش در کرمان است.

آیت‌الله سیدابراهیم رییسی، رییس جمهور در سی و یکمین و آخرین سفر استانی دور نخست دولت سیزدهم، عصر پنجشنبه ۲۰ مرداد از طریق فرودگاه بین المللی آیت الله هاشمی رفسنجانی وارد کرمان شد.

این دومین سفر رییس دولت سیزدهم به استان کرمان است؛ زمستان پارسال در جریان سیل مخرب جنوب این استان وی در سفری کوتاه با مردم جنوب استان دیدار کرد و از نزدیک در جریان مشکلات ناشی از سیل این منطقه قرار گرفت.

دیدار عمومی با اقشار مختلف مردم کرمان، نشست با فعالان اقتصادی، بازدید از برخی طرح ها، سفر به شهرستان های جیرفت و بم نیز از جمله برنامه های رییس جمهور در سفر به کرمان بود.

شماری از وزیران و معاونان رییس جمهور، آیت الله رییسی را در این سفر همراهی می کنند که در سفرهای جداگانه به شهرستان های مختلف از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات این مناطق قرار می گیرند.

طی دو روز چهارشنبه ۲۹ میز خدمت و ارتباط مردمی با حضور شماری از معاونان وزیران یا دیگر مدیران وزارتخانه ها به عنوان نمایندگان تام الاختیار وزرا  در ادارات مختلف استان کرمان تشکیل شده است تا علاوه بر دیدار چهره به چهره با مردم و بررسی شکایت ها و پیشنهادها، خواسته ها و نامه های مکتوب مردمی نیز دریافت شود.


 

منبع : ایران آنلاین