کد مطلب: 178688
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۱
ایران آنلاین-از واکنش فرزند شهید همت تا حامیان سابق موسوی : محکومیت اظهارات میر حسین موسوی ادامه دارد : دو روز قبل میرحسین موسوی در جریان متنی که گفته می‌شود برای مخاطبان عرب زبان نوشته شده است به مجموعه‌ای از اهانت‌ها و توهین‌ها به قهرمانان ملی کشورمان، مدافعان حرم و همچنین سیاست‌های بازدارنده و موفق منطقه‌ای کشورمان دست زد.
 
به گزارش ایران خبر، روزنامه ایران:  گرچه وی به عنوان یکی از اصلی‌ترین سران فتنه امریکایی-صهیونیستی 88 کارنامه ضدملی از خود به جا گذاشته است اما اقدام موهن اخیر وی نشان داده است که او هر روز در منجلاب خودساخته بیشتر فرو می‌رود. همین مسأله باعث شده است تا محکومیت‌ها نسبت به متن منتشر شده از وی فراجناحی شده و افراد با گرایش‌های سیاسی مختلف و حتی نزدیک به اصلاح‌طلبان نیز نسبت به اهانت‌های صورت گرفته واکنش نشان دهند. در کنار این واکنش‌ها، فرزند شهید همت نیز واکنش جالب‌ توجهی داشت که در ادامه می‌خوانید؛


مازندرانی: شهید همدانی در کلام آیت‌الله‌ هاشمی، فرمانده دلاور بود
احسان مازندرانی فعال اصلاح‌طلب و از حامیان این جریان با انتشار یادداشتی به سخنان اخیر موسوی واکنش نشان داد. این روزنامه‌نگار اصلاح‌طلب در بخشی از یادداشت خود نوشت: انتشار دو بیانیه میرحسین موسوی در سال 98 و 1401 که در آن شخص رهبر انقلاب  و شهیدان مقاومت را موردخطاب و عتاب قرار داده، نشان می‌‌دهد آن میرحسین موسوی مرد سال‌های جنگ هشت ساله که می‌‌خواست در سال 88 از طریق رجوع به قانون به دوران طلایی امام بازگردد تغییر فراوان کرده است.
وی در ادامه یادداشت خود اظهار داشت: موضوع سوریه از جمله تصمیم‌های استراتژیک ایران در مواجهه با داعش و تلاش برای حفظ بشار اسد بود که در داخل مخالفان و منتقدان نظامی و سیاسی کم نداشت از جمله مرحوم‌ هاشمی رفسنجانی که مشخصاً در موضوع سوریه نسبت به حضور نظامی و مستشاری ایران همواره انتقاد داشت لیکن آنجا که خبر شهادت سردار حسین همدانی منتشر شد از او به عنوان فرمانده دلاور و ارشد دفاع مقدس و مدافع سرافراز حرم بانو زینب کبری(س) نام برد.


سرزعیم: نامه موسوی از سر کینه بود نه از خیرخواهی
علی سرزعیم، پژوهشگر اقتصادی و سیاسی در یادداشتی تلگرامی درباره کنش‌های اخیر موسوی، نوشت: کسی که در مقام رهبری جنبش و بخشی از جامعه است باید بیش از آنکه در گذشته مانده باشد، نگاه به آینده داشته باشد. آینده‌نگر بودن موجب می‌‌شود تا چشم آدمی به فرصت‌های یارگیری، ائتلاف سازی و بده بستان (سازش) باز شود اما گذشته نگری موجب می‌‌شود آدمی در حساب و‌کتاب گذشته بماند و نتواند این فرصت‌ها را شکار کند. مضمون پیام آقای موسوی نشان داد که ایشان هنوز در قضایای 88 مانده است. قضایای تلخی که هیچ برنده ای نداشت اما هر چه بود گذشته و باید برای آینده ایران فکر و چاره جویی کرد نه اینکه به دنبال تسویه حساب گذشته باشیم.


این فعال رسانه‌ای افزود: نکته دوم که از نکته اول ملهم می‌‌شود این است که منبع و خاستگاه موضعگیری رهبران سیاسی نباید کینه و حقد یا عصبانیت باشد. آدمی در چنین جایگاهی باید بتواند خودش را کنترل کند یا از دیگران کمک بگیرد تا بر احساسات منفی غلبه کند. برداشت من از محتوای نامه آن بود که از سرکینه و انتقام جویی نوشته شده است نه از روی خیرخواهی  یا نگاه ایجابی.سرزعیم تصریح کرد: نکته سوم که در نکات قبل مستتر است این است که یک رهبر سیاسی باید دائماً هزینه- فایده کند که یک موضعگیری چه هزینه و چه فایده ای دارد. قضایای سوریه تمام شد و ایران با همه هزینه‌ها موفق شد جریان مخالف را ناکام بگذارد. موضعگیری علیه موفقیت ایران در سوریه و طعنه زدن به سردار همدانی (و دیگر رزمندگان و شهدای حرم) چه نفعی دارد؟ چقدر می‌‌تواند به جمع هواداران اصلاحات سیاسی در ایران کمک کند؟ چقدر شکاف در میان هواداران اصلاحات سیاسی را تعمیق می‌‌کند؟ به باور من عقل و تدبیر حکم می‌‌کرد یا در این قضیه مناقشه‌انگیز وارد نمی‌شد یا به شکل مناسب‌تری ورود می‌‌کرد. 


محمدمهدی همت: دعا کن عاقبت من هم شهادت باشد نه چون میرحسین‌های موسوی و سایر چپ کرده‌ها
محمدمهدی همت، فرزند سردار شهید محمدابراهیم همت فرمانده لشکر ۲۷ محمد رسول الله(ص) در دوران دفاع مقدس نیز با انتشار متنی در صفحه شخصی خود در فضای مجازی در واکنش به اهانت میرحسین موسوی به مقام والای مدافعان حرم اهل بیت(ع) بویژه سردارِ شهید حسین همدانی، نوشت: سال‌های دور که نوجوان بودم و به اقتضای سن، با حاج حسین(شهید همدانی) مشغول کل کل بودم سر مسائل جاری کشور که اغلب حرف‌هایم بر اساس شنیده‌ها بود نه چون امروز بر اساس دیده‌ها و تحقیقات، از نامردی‌ها هم دل پری داشتم، پرسیدم: «عمو می‌دونی برنده‌های انقلاب چه کسانی بودند؟» می‌خواستم هر چه او گفت بگویم آنهایی که به قدرت و ثروت رسیدند و از خون امثال پدر من بالا رفتند و به ریش ما خندیدند و ملت را هم به جان ماها که سهمی جز یتیمی نداشتیم انداختند. سؤالم را خیلی تند پرسیدم و حاج حسین به آرامی و با آن صدای مهربان و نجیبش جواب داد: «شهدا عمو، شهدا برندگان واقعی بودند.» جوابی نداشتم، کلامش از نور بود و عجیب من را به خودم آورد.


عموی عزیزم، هر روز بهتر می‌فهمم برندگان واقعی شما بودید. شما پیروز شدید، شما رسیدید و امثال من ماندیم که نگران عاقبت ایمانمان باشیم. ممنونم عمو جان که بیدارم کردی. مواظب دینم باش و دعا کن عاقبت من هم شهادت باشد نه چون میرحسین‌های موسوی و سایر چپ کرده‌ها.

 

 

 

منبع : ایران آنلاین