کد مطلب: 178362
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۰
سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس گفت: زمان تعهد خدمت پزشکان مناطق محروم از سه برابر به یک و نیم تا ۲ برابر تقلیل می‌یابد.
 

به گزارش ایران خبر، به نقل از خانه ملت، رضا حاجی پور در تشریح نشست امروز کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس، عنوان کرد: در جلسه امروز که با حضور معاونان وزیر بهداشت برگزار شد، طرح اصلاح قانون برقراری عدالت آموزشی در پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی و تخصصی در دستورکار کمیسیون قرار داشت که تا ماده ۲ این طرح مورد بررسی اعضای کمیسیون قرار گرفت و به تصویب رسید.

نماینده مردم آمل در مجلس ادامه داد: براساس ماده ۱ این طرح زمان تعهد خدمت پزشکان در مناطق محروم از ۳ برابر به ۱.۵ تا ۲ برابر تقلیل یافت.

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس تاکید کرد: بنابراین میزان تعهد خدمت مشمولان برای خدمت در مناطق مورد تعهد برای رشته‌های پرطرفدار تخصصی که هرساله توسط وزارت بهداشت اعلام می‌شود به میزان ۲ برابر و برای سایر متعهدین یک و نیم برابر مدت تحصیل خواهد بود. کلیه متعهدین موظفند بلافاصله پس از فارغ التحصیلی خود را به دانشگاه علوم پزشکی معرفی کنند.

حاجی پور اضافه کرد: همچنین براساس ماده ۲ این طرح نیز برخی فعالیت‌ها برای مشمولان این قانون ممنوع خواهد بود که از جمله آنان می‌توان به فعالیت پزشکی انتفاعی، دایر نمودن مطب و انجام تعهدات در خارج از استان محل تعهد اشاره کرد.

سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس تصریح کرد: همچنین تحویل مدرک تحصیلی و ریز نمرات، صدور تائیدیه تحصیلی و گواهینامه توسط وزارت بهداشت تا قبل از اتمام تعهدات ممنوع خواهد بود.

منبع : خبرگزاری مهر