کد مطلب: 177155
 
تاریخ انتشار : جمعه ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۵
ایران آنلاین-سرلشکر سلامی: استقلال کشور به باقی ماندن در صحنه دفاع از انقلاب وابسته است : : فرمانده کل سپاه گفت: ملت ایران درس‌های فراموش‌نشدنی به دشمنانش داده و با این حقیقت آشناست که استقلال و عظمت و کرامت ما به باقی ماندن در صحنه دفاع از نظام و انقلاب وابسته است.
 

به گزارش ایران خبر، ،سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ظهر امروز (جمعه) در اجتماع بزرگ سپاهیان محمد رسول‌الله (ص) که همزمان با چهلمین سالگرد عملیات پیروزمندانه بیت‌المقدس و آزادسازی خرمشهر در حرم مطهر حضرت امام خمینی (ره) برگزار شد، اظهار داشت: امروز در جوار بارگاه ملکوتی احیاگر مجد و عظمت اسلام در عصر حاضر و بت‌شکن بزرگ امام خمینی (ره) و در جوار شهیدان بزرگ انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، بار دیگر لشگریان آسمانی رسول خدا روی زمین صف کشیده‌اند.

وی افزود: شما بسیجیان امتداد آن نسل عظیم و باشکوه که خرمشهر را در چنین روزهایی آزاد کردند، شما همچنان محافظان اسلام و رویش‌های جدید در عرصه انقلابمان هستید. ادامه‌دهندگان راه شهید حاج احمد متوسلیان هستید، لشگری که وقتی رژیم صهیونیستی وارد جنوب لبنان شد، اولین لشگری بود که به آنجا اعزام شد.

سرلشکر سلامی ادامه داد: این نشان می‌دهد که فاتحان بیت‌المقدس و بشارت دهندگان آزادی مسلمانان از بند کفار و شرارت‌های رژیم صهیونیستی، به سوی بیت‌المقدس در حال حرکت‌اند.

فرمانده کل سپاه خطاب به بسیجیان و رزمندگان حاضر در میدان با بیان اینکه تاریخ این رزمایش و گردهمایی تاریخی شما را ثبت خواهد کرد، گفت: شما سپر بلای این ملت مستحکم هستید و میدان‌دار نبردی سهمگین با استکبار هستید، بنابراین شکوه این حماسه فقط برای این لحظه و امروز نیست؛ تاریخ را کسانی می‌سازند که وقتی هدفی را انتخاب می‌کنند بر روی آن هدف استقامت می‌کنند.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه زندگی در پناه استقلال و آزادی و کرامت فقط با استقامت میسر نمی‌شود بلکه باید مقاومت امتداد داشته باشد و برای پیروزی همیشه باید در صحنه بود، خاطرنشان کرد: برای شکست یک سستی کافی است؛ ملت ایران درس‌های فراموش‌نشدنی به دشمنانش داده و با این حقیقت آشنا است که استقلال و عظمت و کرامت ما به باقی ماندن در صحنه دفاع از نظام و انقلاب وابسته است.

وی با بیان اینکه دشمن می‌خواهد بین شما و آرزوهای بزرگ فاصله بیاندازد، خاطرنشان کرد: او همواره مانند گرگ گرسنه زوزه می‌کشد و اوهام و خیالات خود را در فضای رسانه‌ای منتشر می‌کند، او فکر می‌کند ملت به فراخوانی‌های او و به دروغ‌ها و شایعه‌پراکنی‌های او پاسخ می‌دهد؛ او ملت ایران را هنوز نشناخته است چراکه همواره خنثی‌کننده اوهام و اباطیل دشمن است.

سرلشکر سلامی ادامه داد: کاخ سفید در هیچ لحظه‌ای از این ۴۳ سال گذشته از طراحی توطئه علیه ملت ایران دست بر نداشته است؛ در نقطه مقابل هم ملت ایران همواره خنثی‌کننده این توطئه‌ها بوده است و در حالی که ما امروز از هر زمانی مقتدرتر و قوی‌تر هستیم، دشمن را کاملا در حال زوال می‌بینیم، همانگونه که فرار او از افغانستان و شکستش در یمن و فرار تدریجی‌اش از عراق را دیدیم.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه در عین حال طلوع خورشید با عظمت اسلام را شاهد هستیم که انقلاب بزرگ و شکوهمندمان چه تاثیری در بلاد اسلامی بر جای گذاشته است، تاکید کرد: انقلاب اسلامی دشمن را فرسوده و خسته کرده است.

وی خطاب به بسیجیان عنوان کرد: شما را در حوادث طبیعی و مهار بیماری کرونا و حمایت از معیشت مردم مسلمانمان دیدیم، شما سپاه نبوی هستیم، پایگاه‌های مقاومت را به پناه‌گاه‌های امن و ایمن مردم تبدیل کنید، حتما شما به امداد مردم بشتابید، همیشه در شرایط سخت اولین بودید.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه امروز هم باید در شرایط اقتصادی کشور به کمک مردم بیایید و پایگاه‌های مقاومت را به پایگاه‌های امداد تبدیل کنید، گفت: شما بسیجیان در فاصله زمانی نزدیکی در جایی نماز می‌خوانید که آرزوی بزرگ همه ما است و آن هم نماز خواندن به امامت پیشوای مسلمین جهان در صحن مسجدالاقصی است.

فرمانده کل سپاه در پایان خاطرنشان کرد: ما متوقف نمی‌شویم و با قلب‌هایمان به یکدیگر کمک می‌کنیم و نمی‌گذاریم غبار غم بر رخسار مردم‌مان بنشیند و دست یاری و کمک مردم را می‌گیریم.


 

 

منبع : ایران آنلاین