کد مطلب: 176168
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ فروردين ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۴
آمار مجموع مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۴۹۲ میلیون و ۸۵۹ هزار و ۶۰۱ نفر رسیده، مرگ شش میلیون و ۱۷۹ هزار و ۳۰۳ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و ۴۲۸ میلیون و ۱۴۴ هزار و ۴۹۰ نفر از مبتلایان نیز تاکنون بهبود یافته‌اند.
 

به گزارش ایران خبر، بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری کرونا، آمریکا با بیش از ۸۱.۸ میلیون مبتلا و بیش از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۳ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته است.

همچنین آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۰ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۶۰ هزار جان باخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۱ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

همچنین در اروپا، روسیه با گذشتن از آمار ۳۶۹ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای این منطقه دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

فرانسه همچنین با ثبت بیش از ۲۶ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

جدول جهانی پاندمی کرونا

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۸۱,۸۶۷,۹۶۳ ۱,۰۰۸,۶۷۹
۲ هند ۴۳,۰۲۹,۸۳۹ ۵۲۱,۴۴۶
۳ برزیل ۳۰,۰۱۲,۷۹۸ ۶۶۰,۳۸۱
۴ فرانسه ۲۶,۰۲۵,۵۰۰ ۱۴۲,۶۵۵
۵ آلمان ۲۱,۷۶۹,۰۲۶ ۱۳۰,۷۱۳
۶ انگلیس ۲۱,۳۵۹,۶۸۱ ۱۶۵,۷۸۰
۷ روسیه ۱۷,۹۱۲,۱۵۷ ۳۶۹,۹۹۵
۸ ترکیه ۱۴,۹۰۷,۳۷۸ ۹۸,۱۹۷
۹ ایتالیا ۱۴,۸۷۷,۱۴۴ ۱۵۹,۹۰۹
۱۰ کره جنوبی ۱۴,۲۶۷,۴۰۱ ۱۷,۶۶۲

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۱۷۱ هزار و ۱۶۵ مورد ابتلا و ۱۴۰ هزار و ۳۶۸ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه پانزدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق پس از ایالات متحده، هند و برزیل تاکنون در فرانسه، آلمان، انگلیس، روسیه، ترکیه، ایتالیا، کره جنوبی، اسپانیا، ویتنام، آرژانتین، هلند، ایران، ژاپن، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، اوکراین، استرالیا، مالزی، رژیم صهیونیستی، اتریش، بلژیک، جمهوری چک، تایلند، آفریقای جنوبی، فیلیپین، پرتغال، پرو، کانادا، سوئیس، شیلی و یونان نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده‌ است.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۵ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می شود.

منبع : خبرگزاری ايسنا