کد مطلب: 175959
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ فروردين ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۳
امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در گفتگوی تلفنی امشب خود با فواد حسین وزیر امور خارجه جمهوری عراق، با تبریک عید نوروز، در خصوص موضوعات مورد علاقه دو کشور به گفتگو و تبادل نظر پرداخت.
 

به گزارش خبرگزای مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت امور خارجه، امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در گفتگوی تلفنی امشب خود با فواد حسین وزیر امور خارجه جمهوری عراق، با تبریک عید نوروز، در خصوص موضوعات مورد علاقه دو کشور به گفتگو و تبادل نظر پرداخت.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در این گفتگوی تلفنی ضمن مرور بر حوزه‌های مختلف روابط فی‌مابین خصوصاً در عرصه دوجانبه، به تشریح دیدگاه کشورمان در زمینه تأخیر در برگزاری مرحله جدید گفتگو بین جمهوری اسلامی ایران و پادشاهی عربستان سعودی پرداخت.

وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و عراق در این گفتگوی تلفنی آخرین تحولات مرتبط با گفتگو های وین و همچنین تحولات اوکراین را مورد تبادل نظر قرار دادند.

امیرعبداللهیان در مورد مذاکرات وین برای لغو تحریم‌ها تاکید کرد: ما به مرحله نهایی توافق نزدیک هستیم. در اندک موضوعات بسیار مهم باقیمانده، ابتکاراتی را از طریق هماهنگ کننده اتحادیه اروپا به آمریکا ارائه کرده ایم. اکنون این طرف آمریکایی است که باید حسن نیت ادعایی خود را در عمل نشان دهد. ما در رسیدن به توافق خوب، قوی و پایدار مصمم هستیم. دکتر باقری با مورا در تماس مستقیم و مستمر می‌باشد.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به برگزاری نشست سازمان همکاری اسلامی، خواستار تمرکز سازمان همکاری اسلامی‌بر موضوعاتی شد که به همبستگی و تقویت فضای همدلی امت اسلامی‌کمک کند.

منبع : خبرگزاری مهر