کد مطلب: 175260
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۳
مجموع مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۴۱۶ میلیون و ۵۷ هزار و ۵۳۵ نفر رسیده، مرگ پنج میلیون و ۸۵۷ هزار و ۲۰ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و ۳۳۸ میلیون و ۹۷۱ هزار و ۴۷۶ نفر از مبتلایان نیز تاکنون بهبود یافته‌اند.
 

به گزارش ایران خبر، بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری کرونا، آمریکا همچنان با بیش از ۷۹.۶ میلیون مبتلا و بیش از ۹۴۹ هزار قربانی در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

هند نیز هم اکنون با آمار بیش از ۴۲.۷ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۷.۶ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل با بیش از ۶۳۹ هزار جان باخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می شود و هند با بیش از ۵۰۹ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

روسیه نیز با گذشتن از آمار ۳۴۱ هزار قربانی تاکنون بالاترین مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی داشته و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

فرانسه همچنین با ثبت بیش از ۲۱.۸ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

جدول به‌روز شده پاندمی جهانی کرونا

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۷۹,۶۳۹,۹۳۴ ۹۴۹,۲۶۹
۲ هند ۴۲,۷۲۳,۵۵۸ ۵۰۹,۹۰۳
۳ برزیل ۲۷,۶۶۴,۹۵۸ ۶۳۹,۸۲۲
۴ فرانسه ۲۱,۸۷۷,۵۵۵ ۱۳۵,۵۷۹
۵ انگلیس ۱۸,۳۹۳,۹۵۱ ۱۵۹,۸۳۹
۶ روسیه ۱۴,۴۸۰,۵۹۶ ۳۴۱,۶۳۵
۷ ترکیه ۱۳,۰۷۹,۶۸۳ ۹۱,۱۱۷
۸ آلمان ۱۲,۶۹۲,۰۴۲ ۱۲۰,۹۲۴
۹ ایتالیا ۱۲,۲۰۵,۴۷۴ ۱۵۱,۶۸۴
۱۰ اسپانیا ۱۰,۷۰۷,۲۸۶ ۹۶,۹۰۶

بنابر آمار جهانی ورلدامتر، ایران نیز با مجموع شش میلیون و ۸۶۰ هزار و ۲۵۵ ابتلا و ۱۳۴ هزار و ۵۳ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه دوازدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق پس از ایالات متحده، هند و برزیل تاکنون در فرانسه، انگلیس، روسیه، ترکیه، آلمان، ایتالیا، اسپانیا، آرژانتین، ایران، کلمبیا، هلند، لهستان، مکزیک، اندونزی، اوکراین، ژاپن، آفریقای جنوبی، فیلیپین، رژیم صهیونیستی، بلژیک، پرو، جمهوری چک، کانادا، پرتغال و مالزی نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده‌ است.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۳ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روز رسانی می شود.

منبع : خبرگزاری ايسنا