کد مطلب: 173792
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۴
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت:وزیر امور خارجه در نشست کمیسیون متبوعش تاکید کرد که تا امروز مذاکره مستقیم با آمریکایی‌ها نداشته ایم و مذاکرات هم تاکنون به خوبی پیش رفته است.
 

به گزارش ایران خبر، محمود عباس زاده مشکینی در حاشیه نشست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی امروز (چهارشنبه ۶ بهمن ماه) با وزیر امور خارجه گفت: امیرعبداللهیان برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان و ارائه گزارشی از روند مذاکرات با کشورهای گروه ۱+۴ در نشست کمیسیون حضور پیدا کرد.

وی بیان کرد: نمایندگان برای مذاکرات پیشنهاداتی ارائه کردند که وزیر با تعامل به این پیشنهادات گوش داد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: وزیر تاکید کرد که تا امروز مذاکره مستقیم با آمریکایی ها نداشته ایم و مذاکرات با اعضای گروه ۱+۴ تاکنون به خوبی پیش رفته است. دریافت تضمین های عینی و جامع برای ما مهم است و در این میان بر راستی آزمایی تاکید داریم، تا کنون پیشرفت هایی صورت گرفته اما همچنان مسائلی باقی مانده است.

عباس زاده مشکینی افزود: غرب به دنبال امتیازگیری از ایران است و با پروژه های نخ نما تلاش دارند در بین مردم ایجاد استرس کنند که به هدفشان نمی رسند. آنچه مهم است رسیدن به توافق، پایدار، با اصالت، جامع و برد-برد هستیم که با راهنمایی مقام معظم رهبری انتظارات مردم در چارچوب منافع کشور محقق می شود.

وی گفت: ایران خواهان توافق پایدار است و اگر دائمی باشد که چه بهتر؛ با این حال باید توافق «برد-برد» باشد تا هم نگرانی طرف مقابل برطرف و هم مطالبات منطقی و قانونی ایران که رفع تحریم ها است محقق شود. طرف مقابل می خواهد توافقی موقتی باشد که بتواند هر زمان زیر آن بزند.

منبع : خبرگزاری مهر