کد مطلب: 173584
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۸
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از بررسی ۷ سؤال نمایندگان از وزیر صمت در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.
 

به گزارش ایران خبر، به نقل از خانه ملت، روح‌الله عباسپور سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس در تشریح نشست امروز (دوشنبه، 4 بهمن) کمیسیون متبوعش، به حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاونان وی در این جلسه اشاره کرد.

وی گفت: در این جلسه 7 فقره سؤال از وزیر صنعت، معدن و تجارت موردبررسی قرار گرفت.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه سؤال محمد رشیدی در خصوص افزایش قیمت خودرو بود، افزود: آقای فاطمی‌امین توضیحاتی درباره علل افزایش قیمت ارائه کرد که نماینده کرمانشاه در مجلس از توضیحات وزیر صمت قانع نشد.

عباسپور با بیان اینکه نماینده سؤال‌کننده بعدی سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی بود، ادامه داد: محور سؤال نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس، ترخیص کالاهای اساسی بود که میرتاج‌الدینی از توضیحات ارائه شده، قانع شد.

وی همچنین به سؤالات سید سلمان ذاکر از وزیر صمت اشاره کرد و گفت: حقوق دولتی معادن‌محور یکی از سؤالات نماینده مردم ارومیه بود که 2 هفته برای انجام اقدامات لازم به فاطمی‌امین فرصت داده شد، موضوع بازارچه‌های مرزی نیز دیگر سؤال ذاکر بود که نماینده ارومیه از توضیحات وزیر صمت قانع شد.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه سیدجمال میرمحمدی میبدی نیز وزیر صمت را در خصوص معادن و افزایش قیمت شیشه مورد سؤال قرار داد، تصریح کرد: نماینده مردم تفت و میبد در مجلس از توضیحات فاطمی‌امین درباره معادن قانع شد، اما درباره پاسخ به علت افزایش قیمت شیشه دو هفته زمان در نظر گرفته شد.

عباسپور با بیان اینکه نماینده سؤال‌کننده بعدی محمد وحیدی بود، ادامه داد: وضعیت خودرو، افزایش قیمت کالاها، برنامه‌ریزی خرید تضمینی و ساماندهی صنایع محورهای سؤال بود که دو هفته فرصت برای انجام اقدامات لازم، فرصت داده شد.

منبع : خبرگزاری مهر