کد مطلب: 173038
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۱
سخنگوی اسبق وزارت خارجه گفت: نباید از ظرفیت‌های اقتصادی با کشورهای همسایه غفلت کرد و باید به این موضوع توجه و اهتمام جدی داشت.
 

به گزارش ایران خبر، به نقل از صدا و سیما، حمیدرضا آصفی سخنگوی اسبق وزارت امور خارجه کشورمان با اشاره به اهمیت سفر قریب الوقوع حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور کشورمان به روسیه اظهار داشت: همکاری‌های منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران در دولت سیزدهم با اولویت همکاری با کشورهای منطقه و همسایه اقدامی مهم و عقلایی است و سفر رئیس جمهور کشورمان به روسیه می‌تواند روابط دو جانبه و همکاری‌های منطقه‌ای دو کشور را در همه بخش‌ها بیش از بیش فعال‌تر کند.

وی، روابط جمهوری اسلامی ایران با روسیه را مهم بر شمرد و افزود: امروز بسیاری از طرح‌های بزرگ جمهوری اسلامی ایران با روسیه است و روابط و همکاری‌های دو کشور مکمل یکدیگرند.

سخنگوی اسبق دستگاه دیپلماسی، رایزنی برای افزایش همکاری‌های اقتصادی و افزایش سطح مبادلات تجاری را از جمله موضوعات مهم سفر آتی رئیس جمهور در روسیه برشمرد و خاطرنشان کرد: هم‌اکنون ایران و روسیه حدود دو میلیارد دلار در سال مبادلات تجاری دارند در حالی که ظرفیت و پتانسیل مناسبات اقتصادی دو کشور بیش از این ارقام است.

آصفی، علت پایین بودن سهم تجارت بین دو کشور ایران و روسیه را سیاست‌های غلط دولت‌های گذشته و نگاه صرف به غرب و آشنا نبودن بسیاری از تجار و بخش خصوصی از ظرفیت‌های واقعی کشورهای هدف عنوان و تصریح کرد: نباید از ظرفیت‌های اقتصادی با کشورهای همسایه غفلت کرد و باید به این موضوع توجه و اهتمام جدی داشت.

منبع : خبرگزاری مهر