کد مطلب: 172878
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۱
ایسنا/فارس
 
به گزارش ایران خبر، ابراهیم عزیزی دوشنبه ۲۷ دی در نشستی که در محل شرکت شهرک های صنعتی فارس و با حضور نمایندگان ادارات صمت، جهاد کشاورزی، بانک و مدیر عامل شرکت‌های شهرک صنعتی استان، برگزار شد، اظهار کرد: ظرف دو هفته مشکلات واحدهای راکد و نیمه راکد توسط ادارات صمت، جهاد کشاورزی و بانک بررسی و در نشست بعدی تعیین تکلیف شود.

او با بیان اینکه ۲۲۳۵ واحد باید هر چه سریع تر تعیین تکلیف شوند، گفت: اگر به صورت کلی نگاه کنیم، این تعداد واحد یعنی حدود ۱۰درصد جمعیت شیراز و این آمار بالایی است و نمی‌توان نسبت به آن بی تفاوت بود.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به عوارض و آسیب‌های اجتماعی ناشی از بیکاری و عدم رونق تولید نیز بیان کرد: این بلاتکلیفی ها موجب ناامنی اقتصادی و اجتماعی خواهد شد چراکه بیکاری عامل بسیاری از مشکلات امروز است.

عزیزی با اشاره به ضربه خوردن استان فارس از تعطیلی واحدهای صنعتی خاطرنشان کرد: متاسفانه در طول سال‌های گذشته کارخانه های بزرگی چون آی تی آی، آی تی ام سی، کابل سازی، لامپ سازی، گوشت، آزمایش و... به دلیل مدیریت های ناکارآمد تعطیل یا نیمه تعطیل شد که ضربات جبران ناپذیری به اقتصاد فارس وارد کرد.

او خاطرنشان کرد: امروز نباید بگذاریم حتی یک واحد صنعتی تعطیل شود بلکه باید با هم افزایی و وحدت و انسجام همه دستگاهها مشکلات واحدها را حل و فصل کرد.

نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: امروز نجات یک واحد تولیدی از هر اقدامی واجب تر است چرا که رونق تولید روی همه شئون تاثیر گذار است.

ابراهیم عزیزی با تاکید بر لزوم اصلاح زیرساخت‌های تولید و اقداماتی که نمایندگان در این راستا دنبال کرده‌اند، افزود: انتظاری که از کارشناسان و مدیران دستگاه‌هاست، این است که مشکلات واحدهای تولیدی را با نگاه حل موانع دنبال کنند و برای آن وقت بگذارند.

منبع : خبرگزاری ايسنا