کد مطلب: 172849
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۱
نماینده اتحادیه اروپا گزارشی از برگزاری جلسه کارگروه لغو تحریم‌ها در وین ارائه داده و بر ضرورت حصول نتیجه موفقیت‌آمیز این مذاکرات تاکید کرد.
 

به گزارش ایران خبر، انریکه مورا نماینده اتحادیه اروپا در مذاکرات وین و هماهنگ‌کننده کمیسیون مشترک برجام در صفحه توییترش نوشت: جلسه کارگروه لغو تحریم‌ها در (هتل) کوبورگ برگزار شد. برای نشست‌های بیشتری طی امروز برنامه‌ریزی شده است.
مورا ادامه داد: موفقیت مذاکرات وین درباره برجام (توافق هسته‌ای) هنوز نامعلوم است، چیزی که در چنین مذاکرات پیچیده‌ای واقعا معقول است. اما من به عنوان هماهنگ‌کننده، تنها می‌توانم هیات‌ها را به تعهد نسبت به موفقیت توصیه کنم.
به گزارش ایران خبر، دور هشتم مذاکرات وین از چند هفته پیش آغاز شده است. روز جمعه اعلام شد که بر اساس تفاهم انجام‌شده میان روسای هیأت‌، مذاکره‌کنندگان ارشد جمهوری اسلامی ایران و سه کشور اروپایی برای انجام امور مربوط به سمت‌های سیاسی خود و برخی مشورت‌ها، موقتا به مدت دو روز به پایتخت‌ها بازمی گردند. با این وجود، مذاکرات کارشناسی همچنان بدون وقفه در وین ادامه دارد.

قرار است روسای هیات‌های مذاکره کننده روز دوشنبه مجدد برای ادامه مذاکرات به وین باز گردند و گفت‌وگوها در چارچوب دیدارهای دو جانبه و چندجانبه ادامه یابد.
موضوع لغو تحریم‌ها و راستی‌آزمایی از اجرای تعهدات، تضمین عدم خروج دوباره آمریکا از توافق از مهم ترین بخش‌های مورد اختلاف میان ایران و ۱+۴ و آمریکا بوده است.

با وجود اینکه برخی اخبار و گزارش‌ها حاکی از دستیابی طرف‌ها به پیشرفت‌هایی در مذاکرات است اما همچنان بر سر برخی مسایل اختلافات جدی وجود دارد که به نظر می‌آید برای حل آنها طرف‌ها نیازمند مشورت با پایتخت‌هایشان بوده‌اند.


منبع : خبرگزاری ايسنا