کد مطلب: 172843
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۶
قانون اعتبارات مالیاتی ماهانه کودکان در آمریکا به دلیل شیوع بیماری کرونا و کمبود درآمدها این کشور قطع شد و همین امر سبب شد که ۶۰ میلیون خانوار آمریکایی با بحران مالی شدیدی روبرو شوند.
 

به گزارش ایران خبر، و به نقل از راشاتودی به نظر می‌رسد خانوارها آمریکایی از شیوع بیماری کرونا و افزایش هزینه‌های زندگی هنوز رهایی پیدا نکرده اند به طوری که مزایایی ماهانه‌ای که دولت این کشور به مردم می‌داد به یکباره در ماه دسامبر قطع شد و خانوارها آمریکایی را با بحران‌های شدید مالی روبرو کرد.

در این هفته شاهد آن خواهیم بود که در ۶ ماه گذشته خانوارهای ساکن در سراسر ایالات ۵۲ گانه آمریکا اعتبار مالیاتی مربوط به کودکان را که همیشه توسط دولت فدرال داده می‌شد، دریافت نخواهند کرد.

در ابتدای اجرای این قانون والدین با درآمد پایین و متوسط حداکثر ۳ هزار دلار برای هر کودک ۶ تا ۱۷ ساله و ۳۶۰۰ دلار برای هر کودک زیر شش سال دریافت می‌کردند به طوری که افرادی که بیش از ۷۵۰۰۰ دلار درآمد داشتند و زوج‌های متأهل با درآمد بیش از ۱۵۰۰۰۰ دلار در این طرح مزایایی دریافت نمی‌کردند.

اعتبارات مالیاتی ماهانه کودکان به ارزش ۳۰۰ دلار برای هر کودک در ماه، پس از آن که کنگره نتوانست آنها را با طرح هزینه‌های اجتماعی رئیس جمهور جو بایدن، معروف به قانون بازسازی بهتر، تمدید کند، لغو و سپس در مجلس سنا این کشور به طور کامل متوقف شد.

با این حال براساس گزارشات موثق حدود ۳۶ میلیون خانوار یا حدود ۶۰ میلیون کودک حالا دیگر از مزایایی این طرح بهره‌ای نمی‌برند به همین دلیل برآوردها حاکی از آن است که ۱۰ میلیون کودک آمریکایی زیر خط فقر زندگی می‌کنند.

بروس لزلی، یکی از مقامات مرتبط با اداره معیشت کودکان در آمریکا می‌گوید: این طرح برای خانوارها و کودکان فاجعه بار است و وضعیت بدی را در خانواده‌های با درامد پایین ایجاد خواهد کرد چون عمده این خانوارها به این پول چشم دوخته بودند.

منبع : خبرگزاری مهر