کد مطلب: 169264
 
تاریخ انتشار : شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۲
هندیجان- ساکنان مسکن مهر شهرستان هندیجان مدتی است که با مشکلات بسیاری در این منطقه ساکن شده اند ولی مسئولان توجهی برای حل مشکل نمی کنند.
 

خبرگزاری مهر؛ گروه استان‌ها – یونس عبادی: باران رحمت الهی است که به هنگام باریدن مردم شادمانی می‌کنند به‌خصوص مردمی که مدت‌هاست از مشکل کم‌آبی رنج می‌برند و هر بار دست به دعا می‌شوند تا این رحمت الهی بر سر آنها ببارد.

در شهرستان هندیجان گرچه همه منتظر بارش باران بودند اما همین بارش‌های اندک مشکلات بسیاری را برای مردم به وجود آورد و اکنون مردم از طعم شیرین بارندگی‌ها گله‌مند هستند.

این مشکلات در مسکن مهر شهرستان هندیجان بیشتر نمود پیدا می‌کند و از این امر از آن دسته موضوعاتی است که پایانی ندارد و اهالی آن هر روز با مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کنند و مشخص نیست چه زمانی این قصه به سرانجام خواهد رسید.

برطرف کردن مشکلات ِ مسکن مهر شهرستان به‌خصوص در هندیجان جنوبی عزم جدی را می‌طلبد که این امر سال‌هاست مورد غفلت مسئولان قرار گرفته و حتی جلسات مختلف در سال‌های گذشته با حضور مدیران، تعاونی‌ها و مردم نیز تاکنون نتوانسته مشکلات این سال‌ها را حل کند.

باران مشکلات مسکن مهر هندیجان راعیان کرد/مسئولان کار را رها کردند

مسکن مهر هندیجان جنوبی بیشترین مشکلات را دارد که برای رفع موانع آن نیز پیگیری جدی انجام نشده و هیچ سازمانی خود را موظف به همکاری در این منطقه نمی‌داند. وعده‌هایی چون زیرسازی توسط شهرداری، تجهیز کارگاه، نبود آسفالت سازی و خدمات شهری باعث ناراحتی ساکنان و گلایه آنها شده است.

همین چند ماه گذشته شهرداری هندیجان وعده آسفالت و زیرسازی را در این منطقه داده بود ولی تاکنون اقدامی انجام نشده و در این سال‌ها جز وعده‌های مدیران اقدام جدی صورت نگرفته است.

امکانات اولیه نیست

عباسپور یکی از ساکنان مسکن مهر جنوبی در گفت‌وگو با مهر با تأکید بر اینکه اینجا فاقد امکانات اولیه رفاهی است، گلایه می‌کند: هیچ مسئولی به مشکلات آن رسیدگی نمی‌کند.

این شهروند ادامه می‌دهد: همه مسئولان شهرستان مثل اعضای شورای شهر، شهردار، فرماندار آمدند و مشکلات را از نزدیک دیدند اما با این وجود تغییراتی حاصل نشد.

شنبدی دیگر ساکنان مسکن مهر جنوبی از نبود آسفالت گلایه‌مند است و می‌گوید: مشکلات بهداشتی در مسکن مهر سلامت اهالی این منطقه را تهدید می‌کند.

وی اضافه می‌کند: فرماندار شهرستان حدود یک سال پیش ضمن بازدید از مشکلات منطقه قول مساعد برای پیگیری مشکلات داد ولی منطقه همچنان از نبود امکانات رنج می‌برد.

باران مشکلات مسکن مهر هندیجان راعیان کرد/مسئولان کار را رها کردند

شنبدی در ادامه خطاب به همه مسئولان ذی‌ربط می‌گوید: آیا مسئولان می‌توانند درک کنند که خیابان بدون آسفالت و روشنایی چه درد بزرگی است و همسایگی با نیزارها چه فاجعه زیست محیطی به دنبال دارد.

عبادی نیز دیگر ساکنان مسکن مهر یادآور می‌شود: اعضای شورا قبل از انتخابات ضمن بازدید از منطقه و دیدار با ساکنان نیز قول دادند که خیابان‌ها آسفالت می‌شود و پارک محله‌ای زده خواهد شد اما با نشستن بر کرسی شورا مشکلات اینجا و مردمش را به دست فراموشی سپردند.

شکاری دیگر ساکنان مسکن مهر بیان می‌کند: مسکن مهر جنوبی از همان سال‌های اول آغاز به کار مورد بی‌مهری قرار گرفت و وقتی مشکلات زیربنایی را به شهردار وقت گفتیم تا مشکلات برطرف کنند اما این مسئول، سازمان مسکن و شهرسازی را متولی دانست تا به این ترتیب همچنان این مشکلات پابرجا باقی بماند.

وی می‌گوید: از رئیس اداره مسکن و شهرسازی می‌خواهم که بیان عنوان کنند چه اقدامی را در این زمینه انجام داده‌اند.

پیگیری مشکلات از سوی امام جمعه

حجت الاسلام حسینی، امام جمعه هندیجان ضمن حضور در منطقه و رصد وضعیت معابر مسکن مهر جنوبی با برخی از ساکنان این منطقه دیدار و گفت‌وگو کرد و قول داد تا مشکلات پیگیری و رفع شوند.

وی اظهار می‌کند: پس از پیگیری و صحبت با مدیرکل مسکن و شهرسازی استان، این مسئول قول مساعد داد که بخشی از مطالبات پیمانکار به‌زودی پرداخت خواهد شد و در روزهای آینده برطرف کردن مسکن مهر هندیجان جنوبی از سر خواهد گرفته شد.

باران مشکلات مسکن مهر هندیجان راعیان کرد/مسئولان کار را رها کردند

رئیس سابق اداره مسکن و شهرسازی شهرستان هندیجان در خصوص وضعیت مسکن مهر جنوبی بیان می‌کند: تلاش شده تا مشکلات رفع شوند و حتی با مدیرکل مسکن و شهرسازی استان صحبت شده تا کار به شهرداری واگذار بشود.

ابوعلی می‌گوید: با تلاش شهردار نیز دو خیابان اصلی مسکن مهر جنوبی جدول و شن‌ریزی شد اما بعد قضیه شورا و شهردار پیش آمد و شهردار جدید نیز اعتقادی به کار شهرداری نداشت و پیمانکار گرفت که همین کار باعث وقفه شده و کار نیمه‌تمام ماند.

به گزارش ایران خبر، ساکنان مسکن مهر هندیجان به‌خصوص جنوبی آن در وضعیت بسیار بدی به سر می‌برند که ضرورت دارد علاوه بر فراهم کردن حقوق شهروندی نیز مسئولان پاسخگوی مشکلات شهروندان باشند.

منبع : خبرگزاری مهر