کد مطلب: 168477
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۸
ایسنا/خوزستان
 
به گزارش ایران خبر، امید جهان نژادیان در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: امروز چهار فروند کشتی اقیانوس پیما حامل گندم وارداتی در اسکله غلات بندر امام خمینی پهلو گرفتند.

وی افزود: این چهار کشتی حامل ۳۰۰ هزار تن گندم هستند که بار آن‌ها پس از تخلیه، به صورت یکسره به مناطق مختلف کشور حمل خواهد شد تا نیاز آن مناطق به کالای موردنظر برطرف و یا در انبارهای استراتژیک ذخیره‌سازی شود.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خوزستان گفت: این محموله‌ها به سفارش شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران بوده که امروز وارد بندر امام خمینی شده است.

جهان نژادیان عنوان کرد: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده عملیات تخلیه گندم از کشتی‌های پهلوگرفته در بندر، پس از انجام تشریفات قانونی و نظارت استاندارد، قرنطینه، سازمان غذا و دارو و گمرک آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه با تخلیه محموله‌های گندم از این کشتی‌ها، مجموع واردات گندم از بندر امام خمینی در سال جاری از ۲ میلیون تن فراتر رفت، ادامه داد: روند واردات غلات مورد نیاز کشور، طبق برنامه‌ریزی شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران ادامه دارد.

مدیرکل غله وخدمات بازرگانی خوزستان در پایان گفت: این شرکت دولتی وابسته به وزارت جهاد کشاورزی، مسئولیت واردات انحصاری چهار کالای اساسی شامل گندم، برنج، شکر و روغن خام خوراکی را به عهده دارد.

منبع : خبرگزاری ايسنا