کد مطلب: 166512
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۲
ایسنا/کرمان
 
به گزارش ایران خبر، سردارسرلشکر"حسین سلامی" بعد از ظهر امروز 26 مهرماه در مراسم افتتاح پروژه آبرسانی ... در شهرستان نرماشیر با ابراز خرسندی از حضور در جمع مردم وفادار، خونگرم و فداکار دیار کریمان در استان کرمان اظهار کرد: این سرزمین را با نام شهیدان والامقام و پرافتخار آن می شناسیم. شهیدانی که نامشان روی زمین و در آسمان جاودانه است؛ هزاران شهید بر زمین افتاده برای برافراشتن نخل قامت مردم کشور و وطنمان.

وی با اشاره به اینکه استان کرمان جایی است که درآن یک مرد آسمانی و افسانه ای پرورش یافت، افزود: او(شهید حاج قاسم سلیمانی) 40 سال لباس رزم را از تن بیرون نیاورد و شمشیر مبارزه همیشه بر کمر او بسته بود و در هر نقطه ای که دشمنان اسلام، مسلمانان و ایران آرایش جنگ می گرفتند، در قلب میدان و وسط معرکه بود و دشمن او را خوب می شناخت، ضربات او را خوب می فهمید و به او باور داشت.

سلامی بیان کرد: شهید سلیمانی جزو مردانی بود که دشمنش نیز او را ستایش و تحسین می کرد؛ در مقابل مردانگی و جوانمردی او تعظیم می کرد و هنوز هم هرچه کتاب و مقاله می نویسند، از بزرگی و عظمت، شکوه، صلابت و شجاعت این مرد می نویسند، حتی دشمنانش.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد: حاج قاسم نمی توانست تحمل کند نوامیس مسلمین در روی زمین به دست مشرکان آواره شده و خانه مسلمانان بر سرشان آوار شود و می جنگید و می جنگید تا دشمن را با شکست بدرقه می کرد. او نمونه کامل کسی بود که یاور مستضعفان بود و از این دیار و از میان مردم کرمان برخاسته بود و این شهید افتخار همه ایران، اسلام و بلکه افتخار بشریت بود.

وی با اشاره به شهادت شهیدان شیعه و سنی خطاب به مردم عنوان کرد: خدارا شاکریم که امروز به خدمت شما مشرف شده ایم؛ ما هر وقت دلمان می گیرد، تن و جانمان را به رودخانه زلال مردممان می زنیم. بیش از آنکه شما نیاز داشته باشید ما در میان و کنارتان باشیم، ما نیاز داریم در کنار شما باشیم و دست های ما را بگیرید و برای ما دعا کنید که این نیاز ماست؛ ما با رضایت شما آرام هستیم. رضایت خداوند رضایت شماست و اگر شما مردم از ما راضی باشید، خداوند راضی است.

سلامی اظهار کرد: من و دوستانم به اذن ولی خدا اینجا آمده ایم و ما مامور و فرستاده کسی هستیم که می دانم و می بینم شب و روزش برای نجات، آرامش و آسایش این مردم می گذرد و هیچ دردی به جز درد مردم ندارد و به فکر هیچ چیزی جز سعادت مردم ما و سایر مردم بلاد دیگر نیست.

وی تصریح کرد: امروز همان روزی است که شما مردم آرزو می کردید در عصر ائمه معصومین علیهم السلام و در کنار آنها حضور می داشتید؛ امروز امام ما هست و البته نه تنها، بلکه بیکران و تمام نشدنی انسان های مومن هستند تا او را در قلب خود جای دهند.

فرمانده سپاه پاسداران تاکید کرد: همیشه راز اصلی گذر ما از شرایط سخت، اتصال، اتحاد و همدلی بین امت و امام است و مسلمانان هر گاه پشت سر امامشان حرکت کنند و به بیرقی که او برافراشته، نگاه کنند، راه را گم نکرده و از مسیر سعادت دور نمی شوند و این رمز بقای ماست و در همه صحنه های سخت اینگونه بوده است.

وی افزود: مردم اصل، ریشه و هدف انقلاب ما هستند و وقتی این مردم با امام انقلاب با هم یکی می شوند، هیچکس و هیچ چیز نمی تواند آنها را شکست بدهد و بر زمین نمی خورند و در این دهه ها اینگونه بوده است.

سلامی تصریح کرد: شما مردم دفاع مقدس را پشت سر گذاشته و بر دشمن پیروز شدید. اینکه دشمن فشار روانی وارد کرد، مردم ایستادند و نجابت و صبر انقلابی به خرج داده و نه در تحریم، نه در تهاجم فرهنگی و نه در فشار سیاسی و تهدید مردم ما کوتاه نیامدند و ایستادند و دشمن ما را در حلقه تحریم اقتصادی جهانی قرار داد تا مردم تسلیم شوند اما مردم ما ایستادند.

وی خطاب به مردم بیان کرد: امروز بیرق در دست شماست و دشمن در حال عقب نشینی است و کم جان شده و دیگر مثل گذشته نشاط تهاجم ندارد و شما دشمن را جا گذاشته اید و به ما روحیه و قوت قلب داده و ایمان ما را مستحکم کرده اید.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد: ما بدون شما بی تکیه گاه هستیم، شما مردم ستون های ایستادگی ما هستید و ما در حال پیش رفتن هستیم؛ فضای جدید سیاسی کشور امیدبخش است و همه کمر بسته اند به مردم خدمت کنند زیرا فلسفه ای جز خدمت کردن برای حکومت نیست. ما حکومت نمی کنیم، خدمت می کنیم و ما خادم هستیم، مردم حاکم هستند.

وی با اشاره به اینکه مردم ولی نعمت ما و شایسته خدمت هستند و ما به بالاتر از خدمت می اندیشیم که در پیشگاه هدف های مقدس شما قربانی بشویم، افزود: خدمت کردن تا شهادت فاصله ای دارد و امروز هر کاری انجام می شود، همه به اراده رهبر ماست و ایشان به ما اذن داده، تشویق کرده و مدام اصرار دارند که همه ما به کمک مردم بشتابیم، بدون منت و این اموال و پول هایی که خرج می شود همه متعلق به شما مردم است.

سلامی با اشاره به اینکه همکاران ما مامور هستند که کنار مردم بمانند و سختی ها را بر زمین بزنند، تصریح کرد: ما فقط به امنیت مردم فکر نمی کنیم، بلکه در کنار آن به آرامش، آسایش و رفاه مردم فکر می کنیم. اینقدر می رویم تا دیگر هیچ دختر خردسالی ظرف آبی که خارج از استطاعت اوست، به دست نگیرد و این نهضت قطعا ادامه خواهد داشت، انشاءالله با شتاب و سرعت بیشتر.

فرمانده سپاه پاسداران گفت: امروز به امر رهبر عزیزمان همه نهادها کمر خدمت بسته اند و دولت نیز همین اراده را کرده و با همین نیت میان مردم می رود و به تدریج مشکلات کم می شود چون ما هستیم، شما هستید و این راه را ادامه می دهیم.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در روستاهای استان کرمان افزود: امیدواریم طی یک سال آینده بتوانیم مشکل آب روستاهای استان کرمان را حل کنیم و در بقیه مسائل در راستای رفع فقر و محرومیت و ساخت بیمارستان، مدارس، راه و منازل محرومان تلاش کرده و بر مشکلات فائق بیاییم.

منبع : خبرگزاری ايسنا