کد مطلب: 165988
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۷
مدیر ارتباطات بازار متشکل ارز ایران، از تداوم روند کاهشی نرخ ارز در این بازار خبر داد و گفت: حجم معاملات اسکناس دلار در این بازار در روز دوشنبه ۷ میلیون و ۸۷۵ هزار و ۶۰۰ دلار بوده است.
 

به گزارش ایران خبر، به نقل از صدا و سیما، مهدی گوهر رستمی گفت: در جلسه معاملاتی امروز، معاملات نماد دلار کار خود را با نرخ ۲۷ هزار و ۲۶۹ تومان آغاز کرد و در پایان ساعت معاملات به نرخ ۲۷ هزار و ۲۴۹ تومان رسید که بررسی ارقام معاملاتی روزانه، نرخ میانگین وزنی ۲۷ هزار و ۲۲۹ تومان به ازای هر دلار را نشان می‌دهد.

وی افزود: در جلسه معاملاتی دوشنبه، نماد معاملاتی یورو کار خود را با نرخ ۳۱ هزار و ۵۸۹ تومان شروع کرد و در پایان جلسه معاملاتی، نرخ هر یورو به رقم ۳۱ هزار و ۵۸۲ تومان رسید. به این ترتیب اسکناس یورو در معاملات امروز این بازار، نرخ میانگین وزنی ۳۱ هزار و ۵۸۶ تومان را ثبت کرد.

گوهررستمی ادامه داد: بررسی معاملات انجام شده در جلسه معاملاتی دوشنبه (۱۲ مهر) بیان‌گر این است که نرخ میانگین روزانه هر دو نماد معاملاتی دلار و یورو به ترتیب ۰.۰۸ درصد و ۰.۰۱ درصد کاهش را نسبت به روز معاملاتی قبل نشان می‌دهد.

به گفته وی، دلار در پایین‌ترین نرخ خود با رقم ۲۷ هزار و ۲۰۵ تومان و در بالاترین نرخ با رقم ۲۷ هزار و ۲۹۲ تومان معامله شد. همچنین هر یورو در پایین‌ترین و بالاترین نرخ معاملاتی خود به ترتیب با قیمت‌های ۳۱ هزار و ۵۵۱ تومان و ۳۱ هزار و ۵۹۹ تومان معامله شد.

وی در پایان تصریح کرد: حجم معاملات اسکناس دلار در بازار متشکل ارز ایران در روز دوشنبه (۱۲ مهر) ۷ میلیون و ۸۷۵ هزار و ۶۰۰ دلار و حجم معاملات در نماد معاملاتی یورو ۸۱۳ هزار و ۳۰۰ یورو بود.

منبع : خبرگزاری مهر