کد مطلب: 164878
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۱
ایسنا/خوزستان
 
به گزارش ایران خبر، مجتبی یوسفی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در این شرایط کرونایی که مردم جان‌شان را از دست می‌دهند، فوت هر یک نفر به معنای داغدار شدن یک خانواده است و در این شرایط، همه باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

وی افزود: کادر درمان نیز دچار فرسایش و خستگی شده است و وضعیت سختی را متحمل هستیم.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به تعطیلی یک هفته‌ای در کشور و اعمال محدودیت‌های کرونایی گفت: وقتی مردم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند، تعطیل کردن و اعمال محدودیت‌ها بی‌فایده است.

وی افزود: ما نگران معیشت اقشاری هستیم که با اعمال تعطیلی‌ها درآمد ندارند. وقتی تعطیلی به دلیل شرایط کرونایی اعمال می‌شود، اقشار بسیاری از جمله کسبه بازار، کارگران روزمزد و رانندگان هیچ درآمدی ندارند و ما باید به فکر این اقشار باشیم.

یوسفی گفت: اعمال محدودیت و تعطیلی در این شرایط بد اقتصادی، معیشت این اقشار را به خطر می‌اندازد و دچار مشکل می‌کند. این در حالی است که اگر مردم فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند، نه تنها خود و خانواده‌شان دچار آسیب و تلفات کرونا نمی‌شوند بلکه به معیشت مردم با درآمد ناپایدار نیز آسیب وارد نمی‌شود.

نماینده اهواز تصریح کرد: گاه اعمال محدودیت و تعطیلی اصناف از سر ناچاری است اما اگر مردم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند، قطعا در کنترل کرونا بی‌تاثیر خواهد بود و تنها برای معیشت مردمی که درآمد پایدار ندارند، مشکل‌ساز می‌شود.

منبع : خبرگزاری ايسنا