کد مطلب: 163934
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۵
قریب به ۷۲ تن کالای غیربهداشتی و غیرقابل مصرف به ارزش ۱۸.۴ میلیارد ریال در استان‌های کردستان، آذربایجان غربی و خوزستان امحاء شد.
 

به گزارش ایران خبر، به نقل از روابط عمومی سازمان اموال تملیکی، در راستای ارتقا سلامت جامعه و اجرای مواد ۵۵ و ۵۶ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز قریب به ۴ تن کالا شامل انواع لوازم آرایشی و بهداشتی فاقد استاندارد، البسه مستعمل خارجی، انواع دخانیات و خوراک دام و طیور با حضور مقامات ذیصلاح توسط مدیریت اموال تملیکی استان کردستان امحاء و از چرخه مصرف خارج شد. ارزش کارشناسی شده کالاهای امحایی حدود ۸.۲ میلیارد ریال بوده است.

همچنین طبق جدول زمانبندی امحاء اموال تملیکی فاقد مجوز مصرف در سراسر کشور، مدیریت اموال تملیکی استان آذربایجان غربی نیز همزمان با سایر استان‌ها ۲۷۶ ردیف کالا شامل مواد خوراکی، البسه مستعمل خارجی و انواع دخانیات و سیگار را به حجم ۸ تن و ارزش ۵.۷ میلیارد ریال منهدم کرد. علاوه بر این دو استان، در استان خوزستان نیز ۶۰ تن کالای قاچاق غیربهداشتی و غیراستاندارد با حضور نمایندگان دستگاه‌های ذیصلاح منهدم شد که ارزش ریالی این کالاها ۴.۵ میلیارد ریال اعلام شده است.

منبع : خبرگزاری مهر