کد مطلب: 162880
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۶
معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور گفت:با اشراف اطلاعاتی که از آن سوی مرزها و در مرزهای کشور و داخل کشور صورت گرفت، هیچ حادثه امنیتی در برگزاری انتخابات نداشتیم.
 

به گزارش ایران خبر، حسین ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور در نشست خبری در ستاد انتخابات کشور اظهار داشت: در سطح شورای امنیت کشور، ستاد امنیت انتخابات و کمیته‌ها و شورای تأمین استان‌ها و شهرستان‌های سراسر کشور مسئولیت هماهنگی اجرایی و عملیاتی با نیروی انتظامی تحت عنوان قرارگاه امام علی (ع) صورت گرفت و با محوریت این نیرو در سطح ملی، استان‌ها و شهرستان‌ها، قرارگاه‌های امام علی (ع) به موازات شوراهای امنیت و شوراهای تأمین سراسر کشور تشکیل شد.
وی ادامه داد: در چند مرحله برآورد امنیتی انتخابات صورت گرفت؛ یک مرحله در قالب امنیت سال ۱۴۰۰ و یک مرحله قبل از انتخابات، حین انتخابات و بعد از انتخابات که برای همه مقاطع برنامه‌ریزی گسترده‌ای صورت گرفت.

وی اظهار داشت: تهدیدات بسیار زیادی از جهت اقدامات تروریستی در طول این مدت داشتیم، طراحی‌هایی صورت گرفته بود و عناصری را در داخل فریب داده بودند که در تورهای اطلاعاتی قرار گرفتند. برخی مورد تذکر و ارشاد قرار گرفتند و در برخی موارد دستگیر شدند.

ذوالفقاری گفت: با اشراف اطلاعاتی که از آن سوی مرزها و در مرزهای کشور و داخل کشور صورت گرفت، هیچ حادثه امنیتی در برگزاری انتخابات نداشتیم. همه نیروها در سراسر کشور در آمادگی کامل قرار داشتند و هنوز در آمادگی هستند.

ی تصریح کرد: تعداد بیش از ۳۰۰ هزار نفر به طور مستقیم برای تامین امنیت شعب اخذ رای ماموریت داشتند و بیش از ۳۰۰ هزار نفر هم ماموریت تامین امنیت مرزها و شهرها و روستاها و راه ها را بر عهده داشتند. همه دستگاه ها با هماهنگی کامل و با برنامه ریزی ای که در قرارگاه امام علی و نیروی انتظامی صورت گرفت هم کار اطلاعاتی و هم کار عملیاتی را همراهی و عملیاتی کردند.

ادامه دارد...

منبع : خبرگزاری مهر