کد مطلب: 162859
 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۵۲
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کمبود تعرفه در کشور نداشتیم اما توزیع تعرفه اشکالاتی داشت، گفت: برخی مشکلات با پیگیری حل می‌شود اما اینها تاثیری در صحت انتخابات ندارد.
 

به گزارش ایران خبر، در ساعات پایانی اخذ رأی، محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی با حضور در محل وزارت کشور ضمن بازدید از فرایند اخذ رای، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: انتخابات یک فرآیند حساس و پیچیده است و در همه جغرافیای کشور چه صندوق های ثابت چه سیار مشغول به کار هستند.

وی عنوان کرد: چه هیئت های اجرایی، چه هیئت های نظارت، چه رسانه ها، چه دستگاه‌های امنیتی و چه دستگاه هایی که سلامت و بهداشت را تامین می‌کنند، در همه کشور درگیر هستند تا انتخابات برگزار شود. در راس آن از مردم تشکر می کنم که در این شرایط کرونایی وقت گذاشتند و در انتخابات شرکت کردند.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: صبح من شاهد بودم در یکی از حوزه ها در حقیقت در آغاز کار یک اشکالی در احراز هویت آنلاین پیش آمده بود. در برخی حوزه ها تا ساعت ۱۰ این اشکال طول کشید. از جهت فنی مشکلی نبود اما عملا مجریانی که کار اجرا را می‌کردند منتظر تائید بودند که آفلاین کار کنند اما اخلال ایجاد شد و مردم در صف منتطر شدند که این مشکل رفع شود.

قالیباف خاطرنشان کرد: کمبود تعرفه در کشور نداریم اما توزیع تعرفه اشکالاتی دارد. همکاری خوبی بین بخش نظارتی و اجرایی بوده البته در حوزه شوراها، هیئت نظارت مجلس مسئولیت داشت ولی در حوزه مجلس، خبرگان و ریاست جمهوری، شورای نگهبان کارهای نظارتی را می‌کند.

وی با بیان اینکه چهار انتخابات همزمان سختی خودش را دارد، تصریح کرد: این اشکالات با پیگیری حل می‌شود. اینها تاثیری در صحت انتخابات ندارد ولی بعضا مردم در هوای گرم در شروع کار در صف منتظر شدند و من به سهم خودم عذرخواهی می کنم.

رئیس مجلس شورای اسلامی در مورد ابعاد ملی و بین المللی حضور مردم گفت: بدون شک انتخابات مظهر مردم سالاری دینی است. انتخابات بدون شک سرمایه بزرگ سیاسی و اجتماعی ماست. یک فرصت بزرگ در اختیار مردم است که بر همان اساس نقدهایی که به مردم سالاری دینی دارند مطرح کنند. یک پنجره تغییر مدیریتی کشور است، چه در حوزه محلی و شهرداری ها و چه در قوه مجریه در سطح ملی انجام شود.

قالیباف اضافه کرد: طبیعتا انتخابات اثرات ملی و بین المللی دارد. امیدواریم دولت جدید به تعهداتی که داده و توقعات و گله مندی که مردم دارند رسیدگی کند. امیدوارم با نتیجه انتخابات دولت آینده به تعهدات خود عمل کند و همه قوا با همدلی و همکاری جواب حضور مردم را با کار درست و خوب بدهند.

منبع : خبرگزاری مهر