کد مطلب: 162858
 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۳
رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: اگر اعلام آمار و ارقام منجر به مشکلات سیاسی-امنیتی شود، کسانی که این آمار و ارقام را اعلام می‌کنند باید پاسخگو باشند.
 

به گزارش ایران خبر، جمال عرف رئیس ستاد انتخابات کشور در گفتگو با بخش خبری ۲۱ گفت: روند رو به رشد اقدامات در ستاد انتخابات کشور ادامه داشته و هموطنان ما نیز مشارکت خوبی دارند.

عرف با بیان اینکه با توجه به این شرایط تصمیم گرفته شد ساعت رأی‌گیری تمدید شود، گفت: با توجه به اینکه برخی استانداران اعلام کردند که کار اخذ رأی در بافت های روستایی تمام شده، بنابراین تصمیم گرفته شد که استانداران با هماهنگی هیئت های نظارت نسبت به تمدید و عدم تمدید زمان رأی‌گیری تصمیم بگیرند.

وی افزود: بنابراین استانداران جلسه می‌گذارند و با حضور هیئت‌های نظارت تصمیم خواهند گرفت. بر این اساس ما رأی‌گیری را تا ساعت ۲۳ تمدید کردیم و تا آن زمان کار اخذ رأی را انجام خواهیم داد. در ساعت ۲۳ نیز، ارزیابی خواهیم کرد و در صورت ضرورت مجددا زمان اخذ رأی تمدید می کنیم.

رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: به لحاظ مصوبه ستاد ملی کرونا، این اجازه داده شده است که در صورت لزوم تا ۲ بامداد شعب اخذ رای باز باشد تا بتوانیم رأی هموطنان عزیز را بگیریم.

عرف تاکید کرد: آمار و ارقامی که اعلام می‌شود به هیچ وجه اعتباری ندارد و بیشتر شبیه تخمین و پیشگویی است، بنابراین نسبت به اعلام چنین آمارهایی قطعاً باید رسیدگی شود و اگر خدای نکرده منجر به مشکلات سیاسی-امنیتی شود، کسانی که این آمار و ارقام را اعلام می‌کنند باید پاسخگو باشند.

وی تاکید کرد: تنها مرجعی که می‌تواند رسماً نتایج را اعلام کند وزارت کشور است که قطعاً با هماهنگی هیئت‌های نظارت مرکزی در شورای نگهبان و مجلس شورای اسلامی این کار را خواهد کرد. من از همه عزیزان در رسانه‌ها خواهش می‌کنم که پیش‌گویی نکنند و مشکل ایجاد نکنند چرا که به لحاظ قانونی وزارت کشور مجبور است موارد را پیگیری کند.

منبع : خبرگزاری مهر