کد مطلب: 162828
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۶
سخنگوی صنعت برق از پیش‌بینی ۵۵ هزار مگاواتی مصرف برق برای فردا ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ هم‌زمان با سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خبر داد و گفت: کمبودی از نظر تولید برق در روز انتخابات نداریم.
 

به گزارش ایران خبر، به نقل از صدا و سیما، مصطفی رجبی مشهدی، گفت: نیروگاه‌های برق از نظر تولید در وضعیت مطلوبی هستند و پیش بینی می‌شود فردا مصرف برق به حدود ۵۵ هزار مگاوات برسد که قابل تأمین است و کمبودی از نظر تولید برق در روز انتخابات نداریم.

وی ادامه داد: مراکز و شعب دریافت رأی که از قبل تعیین شدند را شناسایی و شبکه برق اطراف آن را نیز بازدید کردیم تا در صورت نیاز، تعمیرات انجام شود و در حال حاضر از این نظر مشکلی نداریم. حدود ۳۰ هزار نیروی عملیاتی در بخش نیروگاهی، برق منطقه‌ای و شرکت‌های توزیع برق تا پایان شمارش آرا انتخابات ریاست جمهوری آماده باش هستند تا در صورتی که اتفاقی در زمینه قطع برق رخ دهد نواقص را برطرف کنند.

سخنگوی صنعت برق در پاسخ به این سوال که اگر در حوزه‌های اخذ رأی مشکل قطع برق پیش بیاید باید با چه شماره‌ای تماس گرفته شود؟ گفت: شماره ۱۲۱ پاسخگوی این مشکلات است همچنین نیروهای سیاری داریم که به صورت دوره‌ای به مراکز اخذ رأی مراجعه می‌کنند و در صورتی که با مشکل قطع برق مواجه شوند دیزل‌های اضطراری و ژنراتورهای محدودی نیز در اختیار است تا برق مورد نظر تأمین شود.

منبع : خبرگزاری مهر