کد مطلب: 162262
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۱
سخنگوی وزارت خارجه با اشاره به برگزاری دور پنجم مذاکرات وین گفت: این مذاکرات از هفته گذشته آغاز شده است. همچنان هم ادامه دارد و در سطح کارشناسی پی‌گیری می‌شود.
 

به گزارش ایران خبر، سعید خطیب زاده در نشست خبری این هفته خود با بیان این که نباید در مورد مذاکرات وین  و روند آن تعجیل کرد گفت : ما این مذاکرات را با دقت و وسواسی که لازم است پی‌گیری می‌کنیم.

سخنگوی وزارت خارجه افزود: مذاکرات وین در هر سه کارگروه پیشرفت‌های قابل توجهی داشته است ولی موضوعات کلیدی باقی مانده است. در خصوص مذاکرات وین بن بستی وجود نداشته و مذاکرات به نقاط کلیدی رسیده است.

خطیب‌زاده همچنین در این نشست با بیان این که گفت‌وگوهای ایران و عربستان در فضای مناسبی همچنان ادامه دارد، گفت: در خصوص حج رایزنی های گسترده ای صورت گرفته است برای این که امسال این موضوع انجام شود و توافقات اولیه توافقات مثبتی بوده است.
 

وی در بخش دیگری از این نشست همچنین گزارشی از سفر اخیر ظریف به آذربایجان و ارمنستان ارائه داد و گفت : وزیر کشور تاجیکستان امروز در سفر به تهران بامقامات کشورمان دیدار و رایزنی می‌کند .

خطیب زاده همچنین در مورد اخبار منتشر شده در مورد دستگیری  یک گردشگر فرانسوی در ایران و اظهارنظر مقامات فرانسوی در این زمینه  گفت : من جزییات این موضوع را ندارم و باید بپرسم.

این خبر تکمیل می‌شود.

منبع : خبرگزاری ايسنا