کد مطلب: 110664
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۲
نمایشگاه آثار نقاشی با عنوان "چهره‌های پنهان در شهر" در رشت برپا شد.
به گزارش ایران خبر، نمایشگاه آثار نقاشی "چهره‌های پنهان در شهر" با آثاری از هنرمند گیلانی، "حسین آقایی‌پور" در نگارخانه مارلیک مجتمع فرهنگی هنری خاتم الانبیاء(ص) رشت برپا شد.
ذهن بیننده در همان لحظات ابتدای ورود به نمایشگاه "چهره‌های پنهان در شهر" گویی با چندین معما مواجه شده است و این امر بر میزان جذابیت آثار این نقاش گیلانی می‌افزاید.
حسین آقایی‌پور در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: چهره نقشه شهرهای جهان را نقاشی می‌کنم و 25 اثر از 300 اثری که با تکنیک رنگ روغن کشیده‌ام به نمایش عموم گذاشته شده است.
این نقاش گیلانی با اشاره به اینکه نمایشگاه‌های مختلفی به‌صورت انفرادی و گروهی در کشور برگزار کرده است خاطرنشان کرد: دو اثر نقاشی از این سبک آثار برای نمایشگاه‌های گروهی برون مرزی در استانبول و ایتالیا شرکت داده شد.
وی با بیان اینکه با استفاده از گوگل نقشه شهرهای مختلف را می‌بینم و از درون خطوط جاده‌ها چهره و تصویری ترسیم می‌کنم افزود: کسی تاکنون چنین کاربردی از نقشه‌ها را به‌کار نگرفته و این آثار ابداعی است.
آقایی‌پور با تاکید بر اینکه هدف از نقاشی این تصاویر انتخاب تصویری از شهرها است که یادآور فرهنگ، آداب و رسوم، واقعه تاریخی یا پوشش آن منطقه است گفت: در این نقاشی‌ها با نام هر شهر، تصویری خاص همان شهر در ذهن تداعی می‌شود.
این نقاش گیلانی با اشاره به تابلویی که از شهر لاس وگاس آمریکا بود بیان کرد: این شهر متعلق به سرخپوستان بود که در آن تمدن قدیم به چشم می‌خورد که با ورود اروپایی‌ها اثری از تمدن سرخپوست‌ها باقی نماند.
وی با بیان اینکه روح یک سرخپوست در خطوط خیابان‌های شهر لاس وگاس را تصویر کرده‌ام افزود: نقاشی دیگری از شهر واشنگتن آمریکا است که طرح خطوط این شهر را با صورت یکی از روسای جمهور قدیم ترسیم کردم که نشانگر تفکر تک بعدی و رو به جلو، بدون توجه به دیگر مسائل اطراف در این نوع تفکر آمریکایی است.