هیچ سؤال امتحان نهایی لو نرفته است!

تسنیم , 18 خرداد 1402 ساعت 0:16

برگزاری امتحانات نهایی دانش‌آموزان و امنیت صددرصدی آن، موضوعی پرچالش و حساس که به جهت اعمال معدل در کنکور همچنان تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله دارد؛ رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی درباره انتشار سؤالات می‌گوید: هیچ سؤال امتحان نهایی لو نرفته است.


- اخبار اجتماعی -

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، امنیت امتحانات پایان هر نیم‌سال به ویژه امتحانات نهایی موضوعی حساس و چالش برانگیز که طی سال های اخیر و به واسطه تاثیر نمرات امتحانات نهایی در کنکور به معضلی جدی در نظام تعلیم و تربیت تبدیل شده است.

هر ساله با وجود تاکید مسئولان آموزش و پرورش بر حفظ امنیت سؤالات باز هم از گوشه و کنار موضوع لو رفتن سؤالات امتحانات نهایی و تقلب امتحانات در فضای مجازی مطرح است.

موضوعی که تقریبا هر ساله پای پلیس فتا را هم به ماجرا باز کرده تا جلوی کلاهبرداری‌ها، تقلب‌ها در فضای مجازی و حتی کارشکنی‌های احتمالی در روند برگزاری آزمون‌ را بگیرد اما با این وجود همچنان مواردی از کارشکنی‌ها وجود دارد.

اخیراً هم ویدیویی در فضای مجازی در حال انتشار است که از تقلب و فروش پاسخنامه امتحانات نهایی در یک مدرسه دخترانه حکایت دارد!

سؤالات امتحانات نهایی قبل از آزمون منتشر نمی‌شود

بر اساس پیگیری‌های خبرگزاری تسنیم در این مورد از آموزش و پرورش، مسئولان مربوطه اعلام کردند در حال بررسی این موضوع و صحت و سقم آن هستند.

این ویدئو مربوط به امتحان روز گذشته در یکی از مدارس استان البرز است و تیم‌‌های نظارتی و حفاظت آزمون به بررسی ماجرا ورود کرده‌اند؛ البته در مورد روند برگزاری امتحانات و امنیت آن، محسن زارعی؛ رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی از برخورد با 500 مورد تقلب و تخلف در امتحانات نهایی خبر داد و گفت: این موارد تخلف شامل همراه داشتن جزوه، یادداشت، بی‌نظمی در جلسه و همراه داشتن وسایل الکترونیکی است؛ در این خصوص پرونده تشکیل و به مراجع نظارتی نیز این پرونده‌ها ارجاع داده شده است.

به عقیده وی، انتشار سؤالات بعد از برگزاری آزمون به معنای لو رفتن سؤالات نیست لذا هیچ سؤال امتحان نهایی لو نرفته است و آنچه در حوزه امتحان نهایی القا می‌شود بسیار با واقعیت متفاوت است.


کد مطلب: 184537

آدرس مطلب: https://www.irankhabar.ir/fa/doc/news/184537/هیچ-سؤال-امتحان-نهایی-لو-نرفته

ایران خبر
  https://www.irankhabar.ir