بانک آمریکایی صدها نفر را اخراج می‌کند

تسنیم , 7 خرداد 1402 ساعت 13:39

یک منبع آگاه اعلام کرد که بانک آمریکایی "جی‌پی مورگان چیس" طی روزهای آتی صدها نفر از کارکنان خود را در بخش‌های مختلف اخراج خواهد کرد.


- اخبار اقتصادی -

به گزارش ایران خبر، به نقل از رویترز، یک منبع آگاه اعلام کرد که بانک آمریکایی "جی‌پی مورگان چیس" طی روزهای آتی حدود 500 نفر از کارکنان خود را در بخش‌های مختلف اخراج خواهد کرد.

این منبع گفت که برنامه تعدیل نیروی این شرکت روی کارمندان تمام بخش‌های اصلی این بانک یعنی بخش‌های مصرف کننده، بانکداری تجاری، مدیریت دارایی و ثروت و همچنین فناوری و عملیات تأثیر خواهد گذاشت.

بر اساس این گزارش، جی پی مورگان بزرگترین بانک در ایالات متحده محسوب می‌شود. این بانک از اظهار نظر در این باره خودداری کرد.

هشدار بانک جی پی مورگان درباره "طوفان" اقتصادی در آمریکا

این منبع آگاه همچنین افزود: بیش از 13000 فرصت شغلی در حال حاضر در این بانک وجود دارد.

روز پنجشنبه، یک منبع دیگر از جی پی مورگان فاش کرد که این وام دهنده قصد دارد نزدیک به 1000 نفر از کارکنان بانک فرست ریپابلیک را اخراج کند.

جی پی مورگان در پی بحران بانکی آمریکا و ورشکستگی فرست ریپابلیک، آن را در اوایل ماه جاری میلادی خریداری کرده بود.

فرست ریپابلیک بزرگترین وام دهنده ایالات متحده بود که از سال 2008 پس از توقیف توسط قانونگذاران و فروخته شدن به جی پی مورگان در اوایل ماه مه، دچار ورشکستگی شد.

گزارش‌ها حاکی است که نیروی کار بانک جی پی مورگان در پایان سه ماهه اول سال جاری میلادی 296,877 نفر بوده که 8 درصد بیشتر از سال قبل است.


کد مطلب: 184304

آدرس مطلب: https://www.irankhabar.ir/fa/doc/news/184304/بانک-آمریکایی-صدها-نفر-اخراج-می-کند

ایران خبر
  https://www.irankhabar.ir