واردات خودروهای کمتر از ۵ سال در هیئت دولت پیگیری شود

خبرگزاری مهر , 16 فروردين 1402 ساعت 0:41

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: با توجه به مزایای واردات خودروهای با عمر کمتر از ۵ سال، مصوبه مجلس در مورد واردات این نوع خودروها در هیئت دولت پیگیری شود.


به گزارش ایران خبر، حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر در جلسه علنی امروز (سه شنبه ۱۵ فروردین) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی با انتقاد از حذف موضوع واردات خودروهای با عمر کمتر از ۵ سال از لایحه بودجه ۱۴۰۲، گفت: در قانون بودجه مصوبه‌ای در مجلس وجود داشت که به دولت اجازه داده می‌شد که خودروهای با عمر کمتر از ۵ سال وارد کند و شورای نگهبان نیز ایرادی به آن نگرفت.

وی بیان کرد: البته هیأت نظارت مجمع تشخیص مصلحت این مصوبه را حذف کرد و به دلیل محدودیت زمان، امکان اینکه ما بتوانیم آن را در صحن مجمع پیگیری کنیم، وجود نداشت.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مسئله اساسی ما در خودرو موضوع عرضه و تقاضا است و به اندازه تقاضا، عرضه وجود ندارد و طبیعتاً ما باید این مسئله را حل کنیم. این تقابل ایجاد شده که از یک طرف ما محدودیت در واردات خودرو ایجاد می‌کنیم و از طرف دیگر مشکلاتی در عرضه داریم.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: ما در مصوبه مجلس عمر ۵ ساله در واردات خودرو در نظر گرفته بودیم و با این کار عطش بازار گرفته می‌شد، همچنین تنوع خوبی نیز در بازار ایجاد می‌شد و شاهد کاهش مصرف سوخت، کنترل آلودگی، کاهش سوانح جاده‌ای و سایر مسائل بودیم. تقاضا دارم این مسئله در هیأت دولت مطرح و دنبال شود.


کد مطلب: 183072

آدرس مطلب: https://www.irankhabar.ir/fa/doc/news/183072/واردات-خودروهای-کمتر-۵-سال-هیئت-دولت-پیگیری-شود

ایران خبر
  https://www.irankhabar.ir