اعطای عنوان استاد افتخاری دانشگاه پکن به رئیسی

تسنیم , 26 بهمن 1401 ساعت 10:38

طی مراسمی در دانشگاه پکن عنوان استاد افتخاری این دانشگاه به رئیس جمهور اعطا شد.


- اخبار سیاسی -

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، آیین اعطای عنوان استاد افتخاری دانشگاه پکن به آیت الله رئیسی رئیس جمهوری اسلامی ایران با حضور رئیس، اساتید و دانشجویان این دانشگاه برگزار شد.

رئیسی در دیدار رئیس کنگره ملی چین: ایران و چین دوستان دوران سخت هستند

هائو پینگ رئیس دانشگاه پکن در این مراسم ضمن ابراز خرسندی از حضور دکتر رئیسی و هئیت همراه در کشور چین و در این دانشگاه گفت: به پاس خدمات و اقدامات آیت الله رئیسی در مسیر تقویت و توسعه روابط ایران و چین و همچنین حفظ صلح و ثبات در منطقه و جهان، عنوان «استاد افتخاری» دانشگاه پکن به ایشان اعطا می‌شود.

وی تصریح کرد: اعطای عنوان استاد افتخاری به رئیس جمهوری اسلامی ایران پس از تایید شورای علمی دانشگاه پکن انجام گرفته است.
همچنین در این مراسم و با حضور دکتر رئیسی از "لی لینگ"،"لیو اینگ جون"،"شب گوانگ" و "بویینگ بینگ " 4 استاد برتر این دانشگاه در زمینه ایران شناسی و آموزش زبان فارسی تقدیر بعمل آمد.

دانشگاه پکن اولین دانشگاه جامع ملی چین است. این دانشگاه در سال 1898 تأسیس شد. این دانشگاه  از زمان تأسیس، تعداد زیادی از استعدادهای برجسته از جمله مائو تسه تونگ بنیانگذار چین معاصر را تربیت کرده است.

همچنین این دانشگاه در بین دانشگاه‌های برتر دنیا رتبه 23 و در بین دانشگاه‌های برتر آسیایی رتبه 2 را در اختیار دارد و با نزدیک به 400 دانشگاه و مؤسسه تحقیقاتی از بیش از 60 کشور، برنامه‌های تبادلی برقرار کرده است.


کد مطلب: 182218

آدرس مطلب: https://www.irankhabar.ir/fa/doc/news/182218/اعطای-عنوان-استاد-افتخاری-دانشگاه-پکن-رئیسی

ایران خبر
  https://www.irankhabar.ir