راه‌اندازی ۴ ایستگاه مترو خط ۶ مترو تهران تا پایان سال

خبرگزاری مهر , 20 دی 1401 ساعت 23:34

عضو شورای شهر تهران گفت: چهار ایستگاه کارگر، بوستان لاله، تقاطعی میدان ولیعصر (عج) و تقاطعی هفت تیر تا پایان سال آماده می‌شود.


به گزارش ایران خبر، محمد آقامیری عضو شورای شهر تهران در تذکر پیش از دستور یکصد و بیستمین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به انجام تست گرم بخش میانی خط ۶ مترو، گفت: حدفاصل دانشگاه تربیت مدرس و میدان امام حسین (ع) شامل هفت ایستگاه است که کاملاً تعطیل بود و ۶ ایستگاه در این خط فعال و سه رام قطار در آن حبس شده بود.

وی ادامه داد: اما ایستگاه دانشگاه تربیت مدرس به ایستگاه میدان امام حسین (ع) متصل می‌شود و با تکمیل شدن پست برق در منطقه کیانشهر ظرفیتی ایجاد شد که بر مبنای آن مسیر راه اندازی و چهار ایستگاه کارگر، بوستان لاله، تقاطعی میدان ولیعصر (عج) و تقاطعی هفت تیر آماده می‌شود.

عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: در ۲ ماه باقی مانده تا پایان سال این بخش از مترو به بهره برداری خواهد رسید و ظرفیت چند صد هزار نفر را به ظرفیت مسافربری ناوگان حمل و نقل ریلی پایتخت اضافه می‌کند.

عضو شورای شهر تهران گفت: چهار ایستگاه کارگر، بوستان لاله، تقاطعی میدان ولیعصر (عج) و تقاطعی هفت تیر تا پایان سال آماده می‌شود.


کد مطلب: 181581

آدرس مطلب: https://www.irankhabar.ir/fa/doc/news/181581/راه-اندازی-۴-ایستگاه-مترو-خط-۶-تهران-پایان-سال

ایران خبر
  https://www.irankhabar.ir