کلاهبردار کارت بانکی در سمنان دستگیر شد

خبرگزاری مهر , 10 دی 1401 ساعت 19:20

سمنان- رئیس پلیس فتا استان سمنان از شناسایی و دستگیری عامل کلاهبرداری یک میلیارد و ۱۸۰ میلیون ریالی با استفاده از ترفند اجاره کارت بانکی در سمنان خبر داد.


به گزارش ایران خبر، به نقل از روابط عمومی ناجای استان سمنان، سرهنگ محمدرضا فداییان بیان کرد: با شکایت یکی از شهروندان درباره کسر یک میلیارد و ۱۸۰ میلیون ریال از حساب بانکی‌اش، این موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات پلیس فتا، مشخص شد تلفن همراه شاکی به نوعی بدافزار بسیار مخرب آلوده شده و متهم یا متهمان از این طریق ضمن دسترسی کامل به سامانه‌های بانکی وی طی چند فقره برداشت غیرمجاز، در مجموع مبلغ یک میلیارد و ۱۸۰ میلیون ریال از حساب‌هایش برداشت کردند.

رئیس پلیس فتای استان سمنان با اشاره به شناسایی و مسدودسازی حساب بانکی مقصد و عودت قسمتی از مبالغ برداشت شده گفت: با مشخص شدن هویت صاحب حساب مقصد، متهم به پلیس فتا احضار شد و با مشاهده مستندات دیجیتالی اعتراف کرد که چندی پیش به منظور تأمین مخارج تحصیل خود، در فضای مجازی با فردی به دلیل همکاری و بازاریابی آشنا شده و او پس از دادن وعده‌های فریبنده و پرداخت مبالغی به صورت هفتگی، با این بهانه که به دلیل انجام تراکنش‌های زیاد، نیاز به دسترسی به حساب‌های بانکی‌اش دارد به رمز اینترنت بانکش دسترسی پیدا کرده است.

فداییان با اینکه متهم اظهار کرده از کلاهبرداری‌های آن فرد اطلاعی نداشته و فقط رمز اینترنت بانکی اش در اختیار او بوده پرونده به منظور ادامه سیر مراحل دادرسی به دادسرا ارسال شده است همچنین باید تاکید کرد که شهروندان توجه داشته باشند که اجاره دادن کارت‌های بانکی به سایرین در قانون جرم انگاری شده و مجازات متناسب با آن در نظر گرفته شده است.

وی از عموم مردم خواست در صورت مواجه شدن با موارد مشکوک و مجرمانه مراتب را از طریق سامانه فوریت‌های سایبری به شماره ۰۹۶۳۸۰ و یا سایت پلیس فتا به آدرس اینترنتی WWW.CYBERPOLICE.IR گزارش کنند.


کد مطلب: 181326

آدرس مطلب: https://www.irankhabar.ir/fa/doc/news/181326/کلاهبردار-کارت-بانکی-سمنان-دستگیر

ایران خبر
  https://www.irankhabar.ir