کد مطلب: 180711
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۷
شهردار تهران از تفاهم برای ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در شهر تهران خبر داد که بیشتر آن‌ها در بافت‌های فرسوده ساخته خواهند شد.
 
- اخبار سیاسی -

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، علیرضا زاکانی شهردار تهران در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سال قبل قرارگاه جهادی مسکن را راه‌اندازی کردیم. تاکنون برای ساخت بیش از 400 هزار واحد تفاهم کردیم که بخشی از آن شروع شده و بنا داریم حداقل سالانه 180 هزار واحد برای تهران داشته باشیم. عمده‌ این واحدهای مسکونی در بافت‌های فرسوده ساخته می‌شود.

ساختمان‌های 6 طبقه به بالای تهران شناسنامه‌دار می‌شودوی درباره آلودگی هوای تهران نیز گفت: با 22 دستگاه در زمینه آلودگی مسئول هستیم. ما پیگیری می‌کنیم و اساس حرکت را بر توسعه حمل و نقل عمومی گذاشتیم تا تردد خودروهای شخصی را با ایجاد آسایش و رفاه برای مردم کاهش دهیم. 70 درصد آلودگی هوا ناشی از خودروهای شخصی است.

شهردار تهران همچنین گفت: توسعه فضای سبز و ایجاد شرایطی که کمک کند به رفع آلودگی را در برنامه داریم. امسال 1500 هکتار فضای سبز را 15 اسفند افتتاح می‌کنیم و امیدواریم این میزان را به بیش از 61 هزار هکتار برسانیم‌.

منبع : تسنیم